Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

ANTONI WOJNAR

The Nochats' Dance

The 14
The Future Ain't What It Used To Be
(premiera 1 stycznia 2019)

Alessandro Stradella
Il Trespolo Tutore
(2018)

POZNAŃSKA PIĘTNASTKA
Big Club Band
(2018)

Katarzyna MUSIAŁ
My Spanish Heart
(2018)

Urszula Kryger / Agata Górska-Kołodziejska
Women Of Music - Songs
(2018)

Wpisy z tagiem: Patronat

wtorek, 30 października 2018

...the rest is silence...; Skiamachia; Subkontur; Rituals; Nekyia.

poniedziałek, 22 października 2018

Krzyżu święty nade wszystko; Improperium I; Ogrodzie oliwny; Ach, mój Jezu; Stała Matka Boleściwa; Płaczcie anieli; Improperium II; Ty, któryś gorzko na krzyżu umierał; Już Cię żegnam najmilszy; Odszedł Pasterz od nas; Dobranoc, Głowo święta; Improperium III; Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie.

piątek, 12 października 2018

Romuald Twardowski: Trio młodzieżowe; Anna Ignatowicz-Glińska: Po trzykroć...; Paweł Mykietyn: La Strada; Paweł Łukaszewski: Wind Quartet; Aleksander Kościów: Iffy Shapes; Alicja Gronau: Non existent street; Bartosz Kowalski: Alla Polacca; Krzysztof Herdzin: Suita na tematy polskie.

poniedziałek, 08 października 2018

Aaron Alter: Vanilla, Chocolate and Strawberry; Christos Sp. Anastassiou: Echomorphes; Greg Bartholomew: Gusts and Zephyrs; Spiros Mazis: Celestial Colours; Yiola Voutsina-Papagiannidi: Three miniatures; Elena Papari: Monsoon; Louis Sauter: Las bodas de Helena - Tango; Dimitris Tsimpanos: Three miniatures; Yiorgos Vassilandonakis: Yarnaire; Gerassimos Voutsinas: Five miniatures.

środa, 03 października 2018

Aaron Alter: Dance for Apollo; Christos Sp. Anastassiou: Satsang; Evangelos Andrikos: Bags; Nikos Athanassakis: Fluet; Andrzej Borzym: Scherzettino; Scott Brickman: Scherzo ala Polonaise; Aris Carastathis: Uknown; Ricky Chaggar: Sorrow for Two; Marcel Chyrzyński: Follow the White Rabbit; Dorothee Eberhardt: Across the Sea; Stephen de Filippo: Micropraxis; Robert Fruehwald Arupadhatu: The Formless World; Keith R. Gambling: Grace and Gratitude; Alexandros Georgiadis: Chase; Alessandro Giannotti Diavoli: Blu; Chris Hung: Divertimento; Anicia Kohler: Church Bells in a Wasteland; Dimitris Kostopoulos: Fossil Forest; Martin Lennartz: Lamentabile; Dianna Link: Gratus; Dimitrios Mantzirakis: Louie and Lulu; Spiros Mazis: The stormless breaths of gentle winds; Elena Papari: Lune d' aout; Athina Pavlaki-Pirounia: Antichiseis; Richard Pressley: Remplage, Schattengesang, Lépia; Ailís Ní Ríain: Highfalutin; Louis Sauter: µMesse; José Jesus de Azevedo Souza: Exotic Delight; Stamatia Statherou: Dancing in the Dusk; Greg A Steinke: Van Gogh Vignettes; Neil Stipp: Classical Prelude, Mysterious Dream, Chromatic Fantasy; Panagiotis Theodossiou: Chromatic Variations; William Toutant: Fluet; Michail Travlos: Homophony, Heterophony; Dimitris Tsimbanos: Antilalos; Juan Carlos Vasquez: Pedesis; Jean-Pierre Vial: Minuetto, La Marche des Canards; Daniele Vulpiani: Rayogram; Rodney Waschka: II Film Noir Trailer; Anthony Whittaker: Dialogando.

środa, 12 września 2018

Aaron Alter: Introspective Blues #1; Aris Carastathis: In the Light of an Invisible Moon; Keith R. Gambling: Duality; Hari Kanakis: 39 Degrees East; Dimitris Kostopoulos: So far away op.11; Rene Nikolaou: Miriam; Giorgos Papamitrou: Echoes, Meltemi; Louis Sauter: Laissez-moi mes reves; José Jesus de Azevedo Souza: Calling Gestures, Day dream; Peter Walton: Soliloquy.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Robert Schumann: Carnaval;
Fryderyk Chopin: Nocturnes; Polonaises.

środa, 08 sierpnia 2018

Suita hiszpańska; Mazurki nr 3, 6 ,7; Nokturn; Mazurki nr 9, 12, 13; Kołysanka.

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Cyneyt Sepetci & Orchestra Dolapdere: Arnavut Gaydasi; Dimitris Mystakidis: To West; Salamnesh & Badume's Band: Sokota; Leeheemoon Company: Mangkongyi Song; Ifriqiyya Electrique: Lavo - Baba Marzug - Sidi Saad - Allah; Sirventes: La Cieutata Dei Fóus; Krzikopa: Doliny; Muzsikas: Dunantuli Friss Csardasok; Baraji: Ssitgim Sinawi; Teresa Mirga i Kałe Bała: Ćhajorije; Violons Barbares: Wolf's Cry; Wowakin: Leć głosie po rosie; 47Soul: Mo' Light; Gulaza: Ya Mehija; Mariana Sadovska: Letila Zozula; Rube Świnie: Namówiła mi matka; A Filetta and Fadia Tomb El-Hage: Qolo D'hut Ahay Rsyme.

środa, 21 lutego 2018

Giovanni Battista Pergolesi: Stabat Mater;
Paweł Łukaszewski: Luctus Mariae.

piątek, 26 stycznia 2018

Antonio Vivaldi / Johann Sebastian Bach: Concerto in D major, BWV 972; Fernando Sor: Introduction and Variations on a Theme by Mozart, Op. 9; Johann Kaspar Mertz: Elegie; Giulio Regondi: Air varie de l'opera de Bellini "I Capuleti e i Montecchi"; Astor Piazzolla: Invierno Porteno from Las Cuatro Estaciones Portenas; Isaac Albenitz: Sevill from Suite Espanola No. 1, Op. 47.

środa, 10 stycznia 2018

Krzysztof Penderecki: Sinfonietta per archi;
Benjamin Britten: Les Illuminations Op.18;
Dmitrij Szostakowicz: Symfonia kameralna c-moll, Op.110a.

piątek, 03 listopada 2017

CD: Dixie; Góru; Free; Hejnał Bydgoszczy; Szkic.
DVD: Zapowiedź; Afro Blues; W Arce; Góru; Hey Jack; Hejnał Bydgoszczy, Dixie.

czwartek, 19 października 2017

Bakcyl; Ogniwa; Fluor; Kwarantanna; Radiacja; Pustynia; Korozja; Śmieciowisko.

poniedziałek, 18 września 2017

Dave's Tune; Fade Out; Sun Over Sulęczyno; Ona; Almost Blues; Ballad For Antek; Rumcajs Blues; Trzy modaelle.

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Felix Lajkó: Mezo / Field; Mari Boine: Adine & Isak (My Treasure); Trio López / Petrakis / Chemirani: Hortus Deliciarum; Maniucha i Ksawery: Buła oseń Chołodna...; Ballake Sissoko: Nalesonko; Iva Bittová & Čikori: Brizy; Driss El Maloumi: Le Coin 'D; Adam Strug: Diabeł stróż; Dakhabrakha: Chumak; Mosaik: Lulunia; Taraf de Haidouks: Dragoste De La Clejani (Clejani Love Song); Polmuz: Walc z obczyzny; Los Piranas: La Diversión Que Hacia Falta En Mi Pais; Danyel Waro: Batarsite.

piątek, 09 czerwca 2017

Jacek Szwaj Trio: Mirror; Piotr Scholz Sextet: November; Żyńy Kolektiff: Ten In The Park; Ulyana Ethno Quintet: Kalia Lesu Tuman; Andrzej Konieczny: Szkic 2/5; Damian Kostka: Deeply Concealed; Michał Kaczmarczyk: No2; Friends Tones Quartet: Podszepty.

czwartek, 05 stycznia 2017

on the fourth floor; for sawa; that something between us; a ballad for the trumpet; rumba; a swallows necklace; little hospital; a Turkish melody; music for mr. fortuna. part I inside chords; music for mr. fortuna, part II flying to beijing.

czwartek, 15 września 2016

Beginning Of A Journey; 322 km; Layover; Ardor Feelings; Goodbye.