Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Yelena Eckemoff
Manu Katché

Colors
PREMIERA 22 LUTEGO 2019

Radosław Sobczak
Marcin T.Łukaszewski - Piano Etudes
(2018)

Symfonia Wielkopolska 1918 / Pieśni powstańcze
(2018)

Zuzanna Lisiecka
Schubert / Liszt - Schwanengesang

Anna Miernik
My Polish Reflection
(2018)

A TRE
Bargielski, Krzanowski, Moryto
(2018)

Wpisy z tagiem: world music

wtorek, 22 stycznia 2019

Hog Eyed Man; Wang Dang Doodle; Darling Corey; I Can't Make You Love Me / ZYX; Carroll County Blues; Cream / I'm On My Way To Brooklyn (Yes Indeed); Another Man Done Gone (Hands Up Don't Shoot); I'd Rather Be A Nigga Than A Po' White Man; Fork In The Road; Oh What A Time!; Where He Leads Me (I Will Follow); Five Miles From Town.

środa, 22 sierpnia 2018

Ahlam; You Made It Hard For Me; Houzni; Bye Bye; Allouane; Laisse-Moi Entrer; The World Is Blue; Le Temps; Happy NES; Priere.

poniedziałek, 09 lipca 2018

Kerry Polka - Celtija; Mistrz łuku; Alcedo Truvera; Komnaty króla Aleksandra; W karczmie krasnoluda Zentara; Amaranda; Hypatia.

środa, 27 czerwca 2018

Randez-vous; Ye ye humade; Ship "Joola"; Alin Sitoe Diatta; Lat Dior Diop; La savanne; Nangu (Accept); Arachis.

Kowboj w Kalinie; Jedziemy; Od Ksyty; Piejo koguci; Rapowy; Oj prawda; Wesoły; Jade ja se; Dekarski; Jedna noga w Odrzywole.

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Cyneyt Sepetci & Orchestra Dolapdere: Arnavut Gaydasi; Dimitris Mystakidis: To West; Salamnesh & Badume's Band: Sokota; Leeheemoon Company: Mangkongyi Song; Ifriqiyya Electrique: Lavo - Baba Marzug - Sidi Saad - Allah; Sirventes: La Cieutata Dei Fóus; Krzikopa: Doliny; Muzsikas: Dunantuli Friss Csardasok; Baraji: Ssitgim Sinawi; Teresa Mirga i Kałe Bała: Ćhajorije; Violons Barbares: Wolf's Cry; Wowakin: Leć głosie po rosie; 47Soul: Mo' Light; Gulaza: Ya Mehija; Mariana Sadovska: Letila Zozula; Rube Świnie: Namówiła mi matka; A Filetta and Fadia Tomb El-Hage: Qolo D'hut Ahay Rsyme.

wtorek, 24 kwietnia 2018

Julia; Sydyt mlada za stolczykom; Oj pid lisom zeleneńkym; Oj pohnala baba dida; All Tomorrow's Parties; Ty diwczyno moloda; Czerwena róża trojaka; Dala ty nia moja maty; Pod dubynoju, pod zelenoju.

środa, 07 marca 2018

Adam and Eve; Bay Mayn Mames Shtibele; Buhai; A Shpay In Yam; Two Brothers; Nukh Havdule; Wedding of the Birds; S'iz Gekimen / U Susida; Chernobyl; Rekrutska; Night Songs; Loy Seyvoyshi / Many Years Waltz; Homebrew.

wtorek, 06 marca 2018

Introductio Ad Regnum Tarantulae; Taranta; Fimmene; Nazzu Nazzu; Choros; Core Meu; Tonio Yima/Rirollala; Mamma La Rondinella; Preludio/Nar-I Seher; Ferma Zitella; Santu Paulu/Finale; Nuvole Bianche.

czwartek, 22 lutego 2018

Idzie burza; Warszawa; Koń; Oj śpiewam; Kaliski; Kujawiak; Kujawion; Herbatka u Tadka; Stara panna; Bór; Będziesz płakała; Od Sławka; Otwórzcie; Obery.

środa, 21 lutego 2018

Prologue; From Dawn...; Nadir; Perseo; Horizon; Dune; Equator; Spirit; Zenith; ...To Dusk; Epilogue.

czwartek, 15 lutego 2018

Zaświeć Niesiądzu I; W kadzidlańskim boru; Nisko słonko; A pod borem siwe konie; Ćerepetka; Moje druhenki; Uwoz, mamo; U jeziorecka; Zaświeć Niesiądzu II; Leć głosie po rosie; Leciały zórazie.

piątek, 09 lutego 2018

Oj rana; A pa moraczku; Mala reczanka; Zhavaronachki; Viasna; Oj rana w polu; Reczanka; Jurja; Kalia lesu; Reczka; Rajok.

piątek, 12 stycznia 2018

Światówka sandomierszczanka; Aus aller Welt stammende; Automatophone; Folk Music; Światówka; Światówka; Idyll; Soundscape; Aus aller Welt stammende (re-rooted); Światówka.

wtorek, 28 listopada 2017

Pieśń powitalna; Jak dwa Michały; Ja; Taniec; Gody; Czarodziej; Niebo; Wenus - cud; Paris, o mon amour; Za-słona; Nie ma piękniejszej chwili.

środa, 11 października 2017

Balkantron; Sweet cookie; Glava li ta boli; Last minute; More chicha reche; Dance before the battle; Graovo taste; Endless journey; Zaljubih mamo tri momi.

wtorek, 12 września 2017

Cesta - cestićka; Adam; Noe; Lót; Jozef; V strede mora; Koniec sveta; Kniha nehasnuca; Bol raz na svete; Raj; Plać Adama; Dávny raj.

środa, 12 lipca 2017

Who Was Essad Bey?; Die Drittelosung; Joseph; Der Bolscewismus tragt die Fratze als Gesicht; Reborn In Displacement; Konstantinopel; The Streets Of Charlottengrad; Links-Rechts-Schwache; Oy Vey; Ostbanhof; Prince Of The Orient; Who Was Kurban Said?; Ali and Nino; Kiss In Tiflis; Fascho-Lovchen; Alilushka; Die In Positano; Who Was Essad Bey, Reprise.

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Felix Lajkó: Mezo / Field; Mari Boine: Adine & Isak (My Treasure); Trio López / Petrakis / Chemirani: Hortus Deliciarum; Maniucha i Ksawery: Buła oseń Chołodna...; Ballake Sissoko: Nalesonko; Iva Bittová & Čikori: Brizy; Driss El Maloumi: Le Coin 'D; Adam Strug: Diabeł stróż; Dakhabrakha: Chumak; Mosaik: Lulunia; Taraf de Haidouks: Dragoste De La Clejani (Clejani Love Song); Polmuz: Walc z obczyzny; Los Piranas: La Diversión Que Hacia Falta En Mi Pais; Danyel Waro: Batarsite.

czwartek, 18 maja 2017
środa, 29 marca 2017

Shoshu-san; Kussa Karu Otome; Santoka's Walk; Hiroshima mon Amour; Tengu; Hiei-zan Nightfall; Tohoku; Rokudan; Ticket To Osaka; Shadow In The Woods; Kansai Two-Face ;Pavane de La Belle au bois dormant.

czwartek, 26 stycznia 2017

Cloud Chamber; Five Senses; Like Mountain Birds; A Night With You, Gone; The Graceful Seal; Heaven's Gourd; Chiec Khan Pieu; Monkey Queen; Beggar's Love Song; Silently Grows The Rice.

środa, 02 listopada 2016

Floating City; Bride Of The Galilee; On The Road; Life Smiles Back; Absence; Zanjaran; Earth, Wind & Fire; I'm Not Sure; Sahra.

sobota, 15 października 2016

Opening; Mole In The Ground; Hymn And Sword Dances; Willie Murray's Reel; Lament For The Children / Den Forste Gang; Buck Ride; In The Pines; On The Big Sea; Shetland Medley; Two Sisters; St. James Infirmary; Right On Time.

sobota, 08 października 2016

Seven Beats; Growth Ring; Mask Dance; Flowing, Floating; Song From Heaven; Dang, Dang, Dang; Strangeness Moon.

 
1 , 2