Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Julian LAGE: Love Hurts /2019/

In Heaven; Tomorrow Is The Question; The Windup; Love Hurts; In Circles; Encore (A); Lullaby; Trudgin'; I'm Getting Sentimental Over You; Crying.

Urodzony w 1987 roku nowojorski gitarzysta Julian Lage już jako 16-latek pojawił się w składzie Kwartetu Gary'ego Burtona zastępując samego Pata Metheny. Dziś jako jeden z najciekawszych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia ostatnich lat, ma na swoim koncie kilka autorskich płyt i udział w wielu konstelacjach z udziałem wielkich gwiazd. Rok 2014 przyniósł wyśmienity album "Room" nagrany przez Lage'a w gitarowym duecie z poznanym dzięki Jimowi Hallowi Nelsem Cline, a dwa lata później doczekaliśmy się płyty "Arclight", nagranej w konwencji tria z basistą Scottem Collleyem i perkusistą Kennym Wollesenem. W takim samym składzie zrealizowany został też kolejny album "Modern Lore" (2018).
"Love Hurts" Julian Lage nagrał w ciągu dwóch dni w Chicago ze swym nowym trio współtworzonym z kontrabasistą Jorge Roederem i znanym z formacji The Bad Plus perkusistą Davem Kingiem. Płytę wypełnia 10 utworów, pośród obok autorskich kompozycji gitarzysty znajdziemy też jego własne aranżacje utworów m.in. Ornette Colemana ("Tomorrow Is The Question"), Keitha Jarretta ("The Windup" i "Encore (A)"), ale też ...Roya Orbisona ("Crying") i The Everly Brothers (utwór tytułowy, w latach 70-tych spopularyzowany przez grupę Nazareth).

"Love Hurts" to dla Juliana Lage'a, konsekwentny krok naprzód w obranym przed kilku laty kierunku. Fuzję swej wirtuozowskiej precyzji i spontanicznej ekspresji łączy z elementami fusion i wyzwoloną jamową improwizacją. To jednocześnie płyta, na której 31-letni gitarzysta odsłania swe możliwości w zakresie przełożenia na swój muzyczny język nie tylko jazzowych standardów, ale też przebojów pop i rocka.
Premiera 22 lutego 2019.

Robert Ratajczak

 

Julian LAGE: Love Hurts
CD 2019, Mack Avenue MAC1148

program:
  1. In Heaven
  2. Tomorrow Is The Question
  3. The Windup
  4. Love Hurts
  5. In Circles
  6. Encore (A)
  7. Lullaby
  8. Trudgin'
  9. I'm Getting Sentimental Over You
10. Crying

personel:
Julian Lage - gitara
Jorge Roeder - kontrabas
Dave King - perkusja

 

opisy innych płyt Juliana Lage'a:

   

opisy innych płyt wytwórni Mack Avenue: TUTAJ

środa, 06 lutego 2019, longplay_2010
Tagi: L jazz

Polecane wpisy