Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Die PERSPEKTIVE: All In Forms

Wtlacz; Night Walk Part One; Walk; He rbst; Drops Of Rain; Nostalgie; Sunday; Last Show; Night Walk Part Two.

Piotr Komosiński to gitarzysta basowy, multiinstrumentalista i kompozytor z Ciechocinka działający na muzycznej scenie od początku lat 90-tych. Jest współzałożycielem formacji Ex Usu, z którą nagrał dwie płyty, tria Piggi Pop, a jego ostatnimi zespołami były: mający za sobą m.in. miesięczną trasę po Kanadzie Potty Umbrella, oraz toruński Hotel Kosmos, w którego składzie nagrał płytę "Weird Polonia". Artysta był też organizatorem ciechocińskiego festiwalu Depresja, a ostatnio zagrał też podczas mini trasy koncertowej znanej grupy Variete.
Die Perspektive to muzyczny projekt Piotra Komosińskiego, który nakładem własnej oficyny Perspektive Records opublikował 33-minutowy album zatytułowany "All In Forms". Warto wspomnieć, iż przedsięwzięcie wyłoniło się z wcześniejszego projektu Wtłaczacz, do którego silnie nawiązuje otwierający album utwór "Wtłacz".
Dziewięć wypełniających album utworów artysta, grający nie tylko na gitarze basowej, ale też syntezatorach, cymbałach i basowym ukulele, zrealizował z pomocą muzycznych przyjaciół, dzięki czemu na płycie w poszczególnych utworach słyszymy również wokal (Alena Aldona Domanowski, Tomasz Krzemiński), trąbkę (Michał Mike), kornet (Artur Majewski), gitarę (Sławomir Szudrowicz) i instrumenty perkusyjne (Dariusz Domanowski). Wszystko to sprawia że mamy do czynienia z muzyką bardzo zróżnicowaną brzmieniowo i stylistycznie. Jak deklaruje sam autor albumu płyta: "jest zbiorem doświadczeń, emocji i przeżyć, które w trakcie mniej więcej dwóch lat przełożyły się na dźwięki".
Na "All In Forms" dominuje muzyka instrumentalna, a wokal zdaje się zaledwie uzupełniać całość odgrywając rolę jednego z instrumentów. Wyjątkiem jest nawiązująca swym klimatem do nagrań wytwórni 4AD "Last Show" zaśpiewana przez Alenę Aldonę Domanowski, oraz wieńczący album "Night Walk Part Two", klimatycznie pół śpiewany - pół melodeklamowany przez Tomasza Krzemińskiego.
Na płycie usłyszymy też m.in. industrialne brzmienia ("Wtlacz"), utrzymany w estetyce ambientu: "Drops Of Rain", wywołujący skojarzenia ze stylistyką yassową: "Herbst" (świetnie przetworzone dźwięki kornetu Artura Majewskiego), czy melancholijny: "Nostalgie".
"All In Forms" to muzyka nietuzinkowa i wymykająca się jakimkolwiek zaszufladkowaniom. Czy tak kreatywny muzyk jak Piotr Komosiński kontynuował będzie projekt Die Perspektive, czy pochłoną go kolejne muzyczne przedsięwzięcia przekonamy się niebawem. Tymczasem cieszmy się tą, mimo iż zawierającą bardzo zróżnicowany materiał, to posiadającą własny specyficzny charakter płytą.
Płyta ukazała się 9 grudnia 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

Die PERSPEKTIVE: All In Forms
CD, Perspektive Records DPR 001

program:
1. Wtlacz
2. Night Walk Part One
3. Walk
4. Herbst
5. Drops Of Rain
6. Nostalgie
7. Sunday
8. Last Show
9. Night Walk Part Two

personel:
Piotr Komosiński - syntezatory, elektronika, cymbały, gitara basowa, ukulele, wokal
oraz:
Alena Aldona Domanowski, Tomasz Krzemiński - wokal
Michał Mike - trąbka
Artur Majewski - kornet
Sławomir Szudrowicz - gitara
Dariusz Domanowski - instr. perkusyjne

środa, 09 stycznia 2019, longplay_2010
Tagi: p rock blues

Polecane wpisy