Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Iwona GLINKA

Two Minutes

WEEZDOB COLLECTIVE
Star Cadillac

Piotr WOJTASIK
To Whom it May Concern
(2018)

Judith LORICK
The Second Time Around
(2018)

Mike BOGLE Trio
Dr.B!
(2018)

Juliusz Łuciuk
Choral Works
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

ALAGNA - KURZAK: Puccini In Love /2018/

Mario! – Son qui!; O soave fanciulla; Vedete? Io son fedele; E bel altro il mio sogno; Tu, tu, amore? Tu?; Paulette!; Minnie... Che dolce nome!; Dimmi: perché gli hai chiesto; Nella tua casa; Viene la ser.

"Puccini In Love" to tytuł albumu nagranego przez duet dwojga znakomitych śpiewaków, gwiazd największych scen operowych świata z nowojorską Metropolitan Opera, La Scalą i Covent Garden na czele. Para małżeńska tworzona przez włoskiego tenora Roberto Alagnę i polską sopranistkę Aleksandrę Kurzak, zabiera nas do świata opery Giacomo Pucciniego. Zgromadzone na płycie duety miłosne pochodzą z tak słynnych dzieł kompozytora jak "Cyganeria" czy "Madame Butterfly", a solistom towarzyszy znakomita orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Riccardo Frizzy.
To pierwszy wspólny album międzynarodowej pary śpiewaków.
Roberto Alagna pochodzi z rodziny sycylijskich emigrantów, a śpiewa od dziecka. Jako wyjątkowy tenor dysponujący zachwycającymi warunkami głosowymi, odkryty został przez współzałozyciela Aix-en-Provence Festival, Gabriela Dussurgeta, a sukces artystyczny zapewnilo mu zwycięstwo podczas międzynarodowego konkursu im. Luciano Pavarottiego i błyskotliwy debiut w roli Alfreda w "Traviacie" Giuseppe Verdiego.
Pochodząca z muzycznej rodziny (matka - śpiewaczka, ojciec - waltornista), starannie wykształcona w akademiach muzycznych we Wrocławiu i Hamburgu Aleksandra Kurzak, od lat zdobywa najróżniejsze nagrody podczas rozlicznych prestiżowych festiwali i konkursów. Na stałe współpracuje z wieloma teatrami i filharmoniami, ze słynnym Covent Garden na czele.
Artyści poznali się na scenie, kiedy oboje zaangażowani byli w inscenizację opery Dionizettiego "Napój miłosny". Od tej pory są szczęśliwą parą, a niniejszy album zdaje się być spełnieniem ich marzeń. Ukochany przez oboje artystów Giaccomo Puccini jest twórcą najpiękniejszych miłosnych duetów, będących prawdziwą ozdobą jego wielu oper. Nic dziwnego iż słynne fragmenty miłosne pochodzące z "La Boheme", "Madama Butterfly", czy "Manon Lescaut" w wykonaniu zakochanych w sobie śpiewaków, brzmią tak przekonująco. Ogromne znaczenie ma zaangażowanie do nagrań znakomitej Sinfonii Varsovii, którą prowadzi maestro Riccardo FrizzyWarto wspomnieć, iż na płycie "Puccini In Love" znalazły się nie tylko najsłynniejsze duety miłosne z oper Pucciniego, ale też utwory rzadziej wykonywane pochodzące z mniej popularnych oper jak "La Fanciulla del West" czy "Il Tabarro".
Pięknie wydany album, wyposażony w 67-stronicową (!) książeczkę ukazał się nakładem Sony Classical.
Album ukazał się 26 października 2018.

Robert Ratajczak

 

Roberto ALAGNA - Aleksandra KURZAK: Puccini In Love
CD 2018, Sony 19075879232

program:
  1. Tosca: “Mario!” – “Son qui!”
  2. La Boheme: “O soave fanciulla”
  3. Manon Lescaut: “Vedete? Io son fedele”
  4. Il Tabarro: “E bel altro il mio sogno”
  5. Manon Lescaut: “Tu, tu, amore? Tu?”
  6. La Rondine: “Paulette!”
  7. La Fanciulla del West: “Minnie... Che dolce nome!”
  8. Il Tabarro: “Dimmi: perché gli hai chiesto”
  9. La Rondine: “Nella tua casa”
10. Madama Butterfly: “Viene la ser"

wykonawcy:
Aleksandra Kurzak - sopran
Roberto Alagna - tenor
Sinfonia Varsovia
dyrygent: Riccardo Frizza

 

wtorek, 27 listopada 2018, longplay_2010
Tagi: a p k classic

Polecane wpisy