Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Iwona Glinka
Anna Sikorzak-Olek
Adam Eljasinski

Gimel 1
PREMIERA 21 WRZEŚNIA 2018

Corneliu Dan Georgescu
Model Mioritic
(2018)

Octavian Nemescu
Apokatastatis
(2018)

Radosław Sobczak
Paderewski Piano Works
(2018)

Radosław Sobczak
Karol Szymanowski Piano Music
(2018)

Adam MAKSYMIENKO
Reminescence Of The Future
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Wojtek JUSTYNA TreeOh!: Get That Crispy /2018/

Get That Crispy; Cologne; What Is Now?; Chit Chat with a Chick from Chad; Swamp; The Dandy Lion; Tell Me Where to Go; Sleeping Cow.

Od lat zamieszkałego w Holandii polskiego gitarzystę Wojtka Justynę i jego funkującą formację TreeOh! znamy z wydanej w 2015 roku płyty "Definitely Something". Po serii koncertów w Polsce, artysta proponuje kolejny album "Get That Crispy", który tym razem promowany będzie także w ojczyźnie młodego muzyka. W przeciwieństwie do poprzedniej płyty, na której wręcz roiło się od zaproszonych do współpracy artystów, "Get That Crispy" nagrana została przez kwartet samodzielnie. Wraz z kompozytorem materiału i szefem przedsięwzięcia, w skład formacji wchodzą znani z współpracy z grupą słynnego perkusisty Jamala Thomasa: austriacki basista Daniel Lottersberger i niemiecki perkusista Alex Bernath, oraz "nowy nabytek" grupy, grający na perkusjonaliach i syntezatorze Mooga Portugalczyk Diogo Carvalho.
Wyeksponowanie w brzmieniu formacji perkusjonaliów i wykorzystanie generowanych przy użyciu syntezatora efektów dźwiękowych, w nieoceniony sposób wzmocniło, nadal oscylującą wokół funku i fusion formułę zespołu.
Niewątpliwym atutem Wojtek Justyna TreeOh! są pełne wyobraźni kompozycje lidera, częściowo powstałe przy udziale pozostałych muzyków kwartetu. Justyna potrafi olśnić nas wyjątkowym groovem i energią tkwiącą w większości zamieszczonych na albumie utworów, ale też oczarować klimatem i ujmującym nastrojem. Przykładem tego jest nasączone bluesem, impresyjne: "Chit Chat with a Chick from Chad" nawiązujące do estetyki gitarowych magów w rodzaju Johna Scofielda czy Juliana Lage, oraz ciekawie eksponujące afrykańskie brzmienia, rozbudowane do formy niemal mini suity: "Swamp".
Nowy album Wojtek Justyna TreeOh! przynosi też dużą dawkę improwizacji i spontanicznych solówek poszczególnych muzyków tworzących demokratyczny kwartet. Doskonałym zakończeniem jest bardzo rozbudowany instrumentalnie "Sleeping Crow", w którym znajdziemy genialne popisy  Daniela Lottersbergera i Diogo Carvalho, podane w otoczeniu szaleńczych partii perkusji Alexa Bernatha.
"Get That Crispy" to płyta pełna ciekawych brzmień i rozwiązań, przynosząca utwory o fascynującej rytmice i intrygujących melodiach podanych za pośrednictwem śpiewnych gitarowych fraz. Międzynarodowy band Wojtka Justyny jest na najlepszej drodze ku staniu się jednym z najważniejszych graczy europejskiej sceny jazzowej i okołojazzowej najbliższych lat.
Premiera płyty 22 września 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

 

Wojtek JUSTYNA TreeOh!: Get That Crispy
CD 2018, Planet Ezy Street PES 1801

program:
1. Get That Crispy
2. Cologne
3. What Is Now?
4. Chit Chat with a Chick from Chad
5. Swamp
6. The Dandy Lion
7. Tell Me Where to Go
8. Sleeping Cow

personel:
Wojtek Justyna - gitara
Daniel Lottersberger - gitara basowa
Alex Bernath - perkusja
Diogo Carvalho - instr. perkusyjne, Moog synthesizer

 

opis poprzedniego albumu Wojtek Justyna TreeOh!:

wtorek, 11 września 2018, longplay_2010

Polecane wpisy