Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Wojtek JUSTYNA TreeOh!: Get That Crispy /2018/

Get That Crispy; Cologne; What Is Now?; Chit Chat with a Chick from Chad; Swamp; The Dandy Lion; Tell Me Where to Go; Sleeping Cow.

Od lat zamieszkałego w Holandii polskiego gitarzystę Wojtka Justynę i jego funkującą formację TreeOh! znamy z wydanej w 2015 roku płyty "Definitely Something". Po serii koncertów w Polsce, artysta proponuje kolejny album "Get That Crispy", który tym razem promowany będzie także w ojczyźnie młodego muzyka. W przeciwieństwie do poprzedniej płyty, na której wręcz roiło się od zaproszonych do współpracy artystów, "Get That Crispy" nagrana została przez kwartet samodzielnie. Wraz z kompozytorem materiału i szefem przedsięwzięcia, w skład formacji wchodzą znani z współpracy z grupą słynnego perkusisty Jamala Thomasa: austriacki basista Daniel Lottersberger i niemiecki perkusista Alex Bernath, oraz "nowy nabytek" grupy, grający na perkusjonaliach i syntezatorze Mooga Portugalczyk Diogo Carvalho.
Wyeksponowanie w brzmieniu formacji perkusjonaliów i wykorzystanie generowanych przy użyciu syntezatora efektów dźwiękowych, w nieoceniony sposób wzmocniło, nadal oscylującą wokół funku i fusion formułę zespołu.
Niewątpliwym atutem Wojtek Justyna TreeOh! są pełne wyobraźni kompozycje lidera, częściowo powstałe przy udziale pozostałych muzyków kwartetu. Justyna potrafi olśnić nas wyjątkowym groovem i energią tkwiącą w większości zamieszczonych na albumie utworów, ale też oczarować klimatem i ujmującym nastrojem. Przykładem tego jest nasączone bluesem, impresyjne: "Chit Chat with a Chick from Chad" nawiązujące do estetyki gitarowych magów w rodzaju Johna Scofielda czy Juliana Lage, oraz ciekawie eksponujące afrykańskie brzmienia, rozbudowane do formy niemal mini suity: "Swamp".
Nowy album Wojtek Justyna TreeOh! przynosi też dużą dawkę improwizacji i spontanicznych solówek poszczególnych muzyków tworzących demokratyczny kwartet. Doskonałym zakończeniem jest bardzo rozbudowany instrumentalnie "Sleeping Crow", w którym znajdziemy genialne popisy  Daniela Lottersbergera i Diogo Carvalho, podane w otoczeniu szaleńczych partii perkusji Alexa Bernatha.
"Get That Crispy" to płyta pełna ciekawych brzmień i rozwiązań, przynosząca utwory o fascynującej rytmice i intrygujących melodiach podanych za pośrednictwem śpiewnych gitarowych fraz. Międzynarodowy band Wojtka Justyny jest na najlepszej drodze ku staniu się jednym z najważniejszych graczy europejskiej sceny jazzowej i okołojazzowej najbliższych lat.
Premiera płyty 22 września 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

 

Wojtek JUSTYNA TreeOh!: Get That Crispy
CD 2018, Planet Ezy Street PES 1801

program:
1. Get That Crispy
2. Cologne
3. What Is Now?
4. Chit Chat with a Chick from Chad
5. Swamp
6. The Dandy Lion
7. Tell Me Where to Go
8. Sleeping Cow

personel:
Wojtek Justyna - gitara
Daniel Lottersberger - gitara basowa
Alex Bernath - perkusja
Diogo Carvalho - instr. perkusyjne, Moog synthesizer

 

opis poprzedniego albumu Wojtek Justyna TreeOh!:

wtorek, 11 września 2018, longplay_2010

Polecane wpisy