Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Raul MIDÓN: If You Really Want /2018/

Ride On A Rainbow; God's Dream; If You Really Want; All Love Is Blind; Sunshine (I Can Fly); Ocean Dreamer; Pick Somebody Up; Everyone Deserves A Second Chance; Sittin' In The Middle; Suddenly.

Multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor Raul Midón to pochodzący z Nowego Meksyku artysta mający za sobą współpracę z tak z takimi tuzami jak: Stevie Wonder, Herbie Hancock czy Bill Withers, oraz wieloletnią pracę jako sideman takich gwiazd pop jak m.in.: Shakira i Enrique Iglesias. Od końca lat 90-tych, ten od wczesnego dzieciństwa niewidomy muzyk, działa też jako samodzielny solista publikując firmowane własnym nazwiskiem albumy. W nagraniu jego bestsellerowej płyty "Don't Hesitate" (2014), brała udział prawdziwa plejada jazzowych gwiazd z Lizz Wright, Dianne Reeves, Richardem Boną i Marcusem Millerem na czele, a na ubiegłorocznej płycie "Bad Ass And Blind" Midónowi towarzyszli m.in. znakomity trębacz, laureat Grammy Nicholas Payton i znany z płyt Diany Krall i Ambrose Akinmusire'a, pianista Gerald Clayton. Swój nowy album: "If You Really Want" wypełniony 10 premierowymi utworami, tym razem artysta zrealizował wraz z wieloosobowym, obejmującym ponad 50 muzyków, składem Metropole Orkest prowadzonym przez legendarnego Vince'a Mendozę.
Oprawienie pełnych uduchowienia piosenek Raula Midóna partiami znakomitej orkiestry Vince'a Mendozy, zaowocowało znakomitym albumem. W dzisiejszych skomputeryzowanych czasach coraz mniej powstaje takich płyt jak stworzona z niebywałym rozmachem "If You Really Want". Zaangażowanie tak potężnego instrumentarium zdecydowanie się opłaciło. Aranżacje utworów powierzono nie tylko prowadzącemu orkiestrę Vince'wi Mendozie, ale też pięciu innym znakomitym mistrzom orkiestracji.
Pośród melodyjnych piosenek wypełniających album, znajdziemy też prawdziwe perły. Jedną z nich jest przepiękna ballada "God's Dream", zawierająca w sobie wszystko to co winien zawierać klasyczny standard amerykańskiej piosenki: ujmującą wyjątkowym wdziękiem, przyswajalną melodykę, znakomitą dramaturgię i zachwycającą aranżację.
Równie porusza utrzymana w rytmie leniwej bossa novy "All Love Is Blind", a bajeczne "Ocean Dreamer" jest w stanie wzruszyć najbardziej opornego na duchowe uniesienia odbiorcę.
Z kolei "Sunshine (I Can Fly)" to dynamiczna samba mieniąca się ogromem świetnych partii dętych i znakomitych perkusjonaliów gościnnie biorącego udział w sześciu nagraniach portorykańskiego muzyka Efraina Toro (znanego m.in. z współpracy ze Stanem Getzem, Georgem Bensonem i grupą Chicago).
Na "If You Really Want" nie brak też potencjalnych przebojów, w starym dobrym stylu. Warto zwrócić tu uwagę na piosenkę tytułową, funkujące "Pick Somebody Up",  jeszcze jedną przecudną stylową balladę: "Everyone Deserves A Second Chance" ozdobioną na koniec świetnymi dialogami gitary Midóna z saksofonem tenorowym, czy utrzymaną w rytmie samby "Sittin' In The Middle".
Nowa płyta 52-letniego dziś Raula Midóna to najbardziej spektakularny album w całej jego karierze. Artysta wspiął się na wyżyny dostępne wyłącznie dla  najwybitniejszych muzyków świata.
Nie wiem czy płyta znajduje się w krajowej dystrybucji, ale w dzisiejszych czasach dotarcie do wydanej za Oceanem płyty nie powinno być szczególnie kłopotliwe. Zapewniam że naprawdę warto. To znakomity album!
Premiera 14 września 2018.

Robert Ratajczak

 

Raul MIDÓN: If You Really Want
CD 2018, Mack Avenue - Artistry ART7060

program:
  1. Ride On A Rainbow
  2. God's Dream
  3. If You Really Want
  4. All Love Is Blind
  5. Sunshine (I Can Fly)
  6. Ocean Dreamer
  7. Pick Somebody Up
  8. Everyone Deserves A Second Chance
  9. Sittin' In The Middle
10. Suddenly

wykonawcy:
Raul Midón - wokal, gitara
Metropole Orkest (dyrygent: Vince Mendoza)
gościnnie:
Efrain Toro - instr. perkusyjne

 

opisy innych płyt Raula Midóna:

  

opisy innych płyt z katalogu Mack Avenue: piątek, 14 września 2018, longplay_2010
Tagi: Pop M

Polecane wpisy

 • Ms.OBSESSION: Manekin /2017/

  Nie ma mnie; Ze mną; Bramy snu; Tabu; Freedom; I Tried; Poszarpane serca; Help Me; You And I; Wyobraźnia. Pod pseudonimem Ms.Obsession kryje się wokalistka, au

 • Natalia MOSKAL: Songs of Myself /2017/

  Better man; Midnight; My firsts ain't my lasts; Michelle; Lustro; Another life; Lie; Mur; Be free; Foreign stranger. Lubelska wokalistka, autorka tekstów i tłu

 • Raul MIDÓN: Bad Ass And Blind /2017/

  Bad Ass and Blind; Red, Green, Yellow; Pedal To The Metal; Wings of Mind; If Only; Sound Shadow; Jack (Robert Lorick); You & I; All That I Am; Gotta Gotta G

 • Ostatnia recenzja

  Bring Me the Horizon - amo (2019) Sony    01. I Apologise If You Feel Something – 2:19     02. Mantra – 3:53   

 • Halsey - Without me

  powyżej: Halsey w obiektywie Justina Higuchi - Halsey 03/11/2015 #16 Życie Ashley Frangipane to temat na naprawdę mocny i interesujący artykuł. Piosenkarka ma k