Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Vladyslav Sendecki
Atom String Quartet

Le Jardin Oublié /
My Polish Heart

PREMIERA 16 LISTOPADA 2018

Jason Kao HWANG Burning Bridge
Blood
(2018)

Chris PASIN
Ornettiquette
(2018)

Suavas Levy
1905. Niech się niesie ten siostrzany śpiew
(2018)

Simon VINCENT
Autumn Revelations
(2018)

Julian GERSTIN Sextet
The Old City
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Jeffrey OSBORNE: Worth It All /2018/

Let A Brotha Know; Greatest Night; Just Can't Stand It; Worth It All; Stay The Way You Are; I Want You; Summer Night; Work It; Saving My Love; Can't Help Myself; Your Lover; That Man.

Obchodzący w 2018 roku 70-te urodziny wokalista Jeffrey Osborne to jedna z największych współczesnych postaci muzyki funky, soul i R&B. Urodził się jako dwunaste dziecko znanego w latach 30-tych i 40-tych trębacza Clarence'a "Nogi" Osborne'a, grającego w składach m.in. Lionela Hamptona, Counta Basie i Duke'a Ellingtona. Czterokrotnie nominowany do Grammy Award Jeffrey Osborne, karierę rozpoczął na początku lat 70-tych w ramach zespołu Love Men Ltd (później po prostu: LTD), którego początkowo był perkusistą, a następnie wraz z bratem Billym dzielił obowiązki głównego wokalisty. Od roku 1980 Jeffrey Osborne prowadzi działalność solową, która przyniosła mu dotąd pięć złotych i platynowych płyt.
Nowy album Jeffreya Osborne'a "Worth It All" nawiązuje z jednej strony do tradycji r'n'b, z drugiej do przebojowych utworów w stylu Lionela Richie i nowoczesnych rozwiązań łączących soul z elektroniką. Płytę nagrano w Los Angeles z gościnnym udziałem topowych muzyków zza Oceanu: saksofonistą Geraldem Albrightem i trębaczem Rickiem Braunem. W jednym z utworów  ("Work It") pojawia się też rapujący syn artysty Jeffrey Osborne, Jr.
Bogato zaaranżowane utwory emanują ciepłem i przyswajalną melodyką pretendującą niejeden utwór do miana przeboju (np. "Just Can't Stand it" i "Can't Help Myself"). Na albumie znajdziemy też znakomite ballady ("Greatest Night", "Worth It All", "I Want You", "Saving My Love" i "Your Lover"), szczególnie odsłaniające ogromne możliwości wokalne Osborne'a. Warto wspomnieć, że jeden z poprzednich albumów artysty: "A Time For Love" (2013), wypełniony interpretacjami najpiękniejszych romantycznych utworów wszech czasów (m.in. "What A Wonderful World", "Nature Boy" i "My One And Only Love"), okazał się ogromnym sukcesem stając się jedną z najwyżej ocenianych płyt roku. Przebojowy, świetnie zrealizowany album "Worth It All" wypełniony autorskimi kompozycjami artysty, ma wszelkie predyspozycje do powtórzenia tego sukcesu.
Premiera 25 maja 2018.

Robert Ratajczak

 

Jeffrey OSBORNE: Worth It All
CD 2018, Mack Avenue - Artistry ART7051

program:
  1. Let A Brotha Know
  2. Greatest Night
  3. Just Can't Stand It
  4. Worth It All
  5. Stay The Way You Are
  6. I Want You
  7. Summer Night
  8. Work It
  9. Saving My Love
10. Can't Help Myself
11. Your Lover
12. That Man

personel:
Jeffrey Osborne - wokal, instr. klawiszowe, syntezator, perkusja, instr. perkusyjne
Kevin Chokan - gitara
Frankie Crawford, Ming Freeman - instr. klawiszowe
Bill Sharpe - bass
Khari Parker, John Roberts - perkusja
Joey Diggs, Bridgette Bryant, Sumana Brown, Shannon Pearson - chórki
oraz:
Rick Braun - trąbka
Gerald Albright - saksofon
Jeffrey Osborne, Jr. - rap, instr. klawiszowe, synth bass, perkusja
Kid Capri - scratch 

opisy innych płyt z wytwórni Mack Avenue: TUTAJ

środa, 16 maja 2018, longplay_2010
Tagi: Pop o

Polecane wpisy