Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Iwona GLINKA

Two Minutes

WEEZDOB COLLECTIVE
Star Cadillac

Piotr WOJTASIK
To Whom it May Concern
(2018)

Judith LORICK
The Second Time Around
(2018)

Mike BOGLE Trio
Dr.B!
(2018)

Juliusz Łuciuk
Choral Works
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

WuEs: Na własnym systemie

Mieć swoje miejsce; Zachowaj spokój; Moje myśli; Tylko w dobrą stronę; Po swojemu; Ciągły brak; Być szczęśliwym; Za wszelką cenę; Na własnym systemie; Co nadaje życiu sens; Serce swoje mamy.

"Na własnym systemie" to tytuł płyty krakowskiego wokalisty, autora tekstów i producenta muzycznego Wojciecha Sitkowskiego. Firmowany pseudonimem WuEs album to muzyka bezproblemowo łącząca hip-hop z jazzem, pop, r'n'b, funkiem i elektroniką. W 11 utworach wypełniających płytę odnajdziemy ogromne emocje i niespożytą energię, jaką nasycona jest muzyka. Artysta komentuje otaczającą nas rzeczywistość oraz porusza problemy bliskie każdemu. W nagraniach wspomagają go: gitarzysta i basista Maciej Sitkowski (brat lidera), pianista Łukasz Święcicki oraz w kończącym album utworze "Serce swoje mamy", Kamil Pajor (cajon).
"Na własnym systemie" to ambitne połączenie hip-hopu z wyszukaną aranżacyjnie muzyką, mogącą wywoływać skojarzenia z fusion ("Mieć swoje miejsce"), chilloutem ("Zachowaj spokój", "Za wszelką cenę"), r'n'b ("Moje myśli") czy przebojami pop ("Być szczęśliwym").
Zaskakuje wysoka dbałość o produkcję i brzmienie, dalece wybiegające poza hip-hopowe schematy wielu domorosłych artystów, których płyty zalewają rynek. Nie bez znaczenia jest też urozmaicona instrumentacja obfitująca w partie gitar, cajon, a przede wszystkim stylowe instrumenty klawiszowe, nadające wielu utworom szczególnego brzmienia.
"Na własnym systemie" to album skierowany nie tylko do zwolenników rytmicznych melodeklamacji podszytych zapętlonymi bitami. WuEs udowadnia, że podany w odpowiedniej formie hip-hop, może być muzyką uniwersalną, świetnie sprawdzającą się nie tylko w środowisku zaprzysiężonych zwolenników gatunku.
Płyta ukazała się 3 stycznia 2018.

Robert Ratajczak

WuEs: Na własnym systemie
CD, WuEs

program:
  1. Mieć swoje miejsce
  2. Zachowaj spokój
  3. Moje myśli
  4. Tylko w dobrą stronę
  5. Po swojemu
  6. Ciągły brak
  7. Być szczęśliwym
  8. Za wszelką cenę
  9. Na własnym systemie
10. Co nadaje życiu sens
11. Serce swoje mamy

personel:
Wojciech ''Wues" Sitkowski - wokal, instrumenty klawiszowe, syntezatory
oraz:
Maciej Sitkowski - gitara basowa, gitara akustyczna
Łukasz Święcicki - clavinet, pianino, rhodes
Kamil Pajor - cajon

 

wtorek, 24 kwietnia 2018, longplay_2010
Tagi: Pop w

Polecane wpisy