Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

WuEs: Na własnym systemie

Mieć swoje miejsce; Zachowaj spokój; Moje myśli; Tylko w dobrą stronę; Po swojemu; Ciągły brak; Być szczęśliwym; Za wszelką cenę; Na własnym systemie; Co nadaje życiu sens; Serce swoje mamy.

"Na własnym systemie" to tytuł płyty krakowskiego wokalisty, autora tekstów i producenta muzycznego Wojciecha Sitkowskiego. Firmowany pseudonimem WuEs album to muzyka bezproblemowo łącząca hip-hop z jazzem, pop, r'n'b, funkiem i elektroniką. W 11 utworach wypełniających płytę odnajdziemy ogromne emocje i niespożytą energię, jaką nasycona jest muzyka. Artysta komentuje otaczającą nas rzeczywistość oraz porusza problemy bliskie każdemu. W nagraniach wspomagają go: gitarzysta i basista Maciej Sitkowski (brat lidera), pianista Łukasz Święcicki oraz w kończącym album utworze "Serce swoje mamy", Kamil Pajor (cajon).
"Na własnym systemie" to ambitne połączenie hip-hopu z wyszukaną aranżacyjnie muzyką, mogącą wywoływać skojarzenia z fusion ("Mieć swoje miejsce"), chilloutem ("Zachowaj spokój", "Za wszelką cenę"), r'n'b ("Moje myśli") czy przebojami pop ("Być szczęśliwym").
Zaskakuje wysoka dbałość o produkcję i brzmienie, dalece wybiegające poza hip-hopowe schematy wielu domorosłych artystów, których płyty zalewają rynek. Nie bez znaczenia jest też urozmaicona instrumentacja obfitująca w partie gitar, cajon, a przede wszystkim stylowe instrumenty klawiszowe, nadające wielu utworom szczególnego brzmienia.
"Na własnym systemie" to album skierowany nie tylko do zwolenników rytmicznych melodeklamacji podszytych zapętlonymi bitami. WuEs udowadnia, że podany w odpowiedniej formie hip-hop, może być muzyką uniwersalną, świetnie sprawdzającą się nie tylko w środowisku zaprzysiężonych zwolenników gatunku.
Płyta ukazała się 3 stycznia 2018.

Robert Ratajczak

WuEs: Na własnym systemie
CD, WuEs

program:
  1. Mieć swoje miejsce
  2. Zachowaj spokój
  3. Moje myśli
  4. Tylko w dobrą stronę
  5. Po swojemu
  6. Ciągły brak
  7. Być szczęśliwym
  8. Za wszelką cenę
  9. Na własnym systemie
10. Co nadaje życiu sens
11. Serce swoje mamy

personel:
Wojciech ''Wues" Sitkowski - wokal, instrumenty klawiszowe, syntezatory
oraz:
Maciej Sitkowski - gitara basowa, gitara akustyczna
Łukasz Święcicki - clavinet, pianino, rhodes
Kamil Pajor - cajon

 

wtorek, 24 kwietnia 2018, longplay_2010
Tagi: Pop w

Polecane wpisy