Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Hazel LEACH - C.O.B.: Postcard Collection /2018/

Postcard 10 Caracas; Postcard 11 Tucuman; Postcard 7: Berwick upon Tweed; Postcard 8 Lima; Postcard 9 Kalavrita; Postcard aus Schlabendorf am See; Postcard 5 Bonn; Postcard No.2: Berlin 1929.

The Composers' Orchestra Berlin (C.O.B.) to zespół założony w 2011 roku przez angielską kompozytorkę, dyrygentkę i pedagoga - Hazel Leach. Ideą jazzowej orkiestry C.O.B. jest wykonywanie muzyki nie tylko przez improwizujących instrumentalistów, lecz także przez samych jej kompozytorów. Opracowany w niezwykle innowacyjny sposób repertuar C.O.B. zawiera w sobie utwory nawiązujące do niemal każdej stylistyki muzycznej, z przewagą jazzu i world music. Szerokie instrumentarium jakim dysponuje ponad 20-osobowy skład orkiestry pozwala na wielowarstwowe kreacje muzyczne i osiąganie rozmaitych brzmień częstokroć zawartych w granicach jednego utworu. Pośród muzyków założonej przez Hazel Leach - The Composers' Orchestra Berlin, znajdziemy także najbardziej kreatywnych artystów niemieckiej jazzowej sceny ostatnich lat, jak m.in. wiolonczelistkę Susanne Paul, czy charakteryzująca się wyjątkowym brzmieniem i frazowaniem, pianistkę i kompozytorkę Fee Stracke. Nowy (kolejny po "Free Range Music", 2014) album orkiestry nosi tytuł: "Postcard Collection" i zawiera 8 utworów inspirowanych klimatem różnych miejsc na świecie.
Hazel Leach i jej jazzowa orkiestra zabiera nas więc w podróż po różnych zakątkach świata odwiedzając przy pomocy ośmiu dźwiękowych pocztówek Grecję (Kalavrita), Anglię (Berwick), Hiszpanię (Caracas), Argentynę (Tucuman) i Peru (Lima), ale też niemieckie miasta (Bonn, Berlin, Schlabendorf).
W bogato zaaranżowanych utworach zgromadzonych na "Postcard Collection" odnajdziemy zatem prawdziwy przegląd rozmaitych stylistyk muzycznych połączonych jazzową nicią. Tango, muzyka klezmerska, flamenco i wiele innych elementów łączy się w pełną rozmaitych barw opowieść o ciekawych i inspirujących muzyków miejscach.
C.O.B. to zupełnie nowe, innowacyjne i odkrywcze podejście do stylistyki dużego zespołu jazzowego, a utwory wykonywane są przez pełnych wyobraźni, wyjątkowych i kreatywnych muzyków. Dzięki nim i znakomitym kompozycjom, ta wyjątkowa muzyczna podróż w jaką zabiera nas Hazel Leach na "Postcard Collection", jest tak fascynująca.
Premiera 12 kwietnia 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

 

Hazel LEACH - The Composer's Orchestra Berlin: Postcard Collection
CD 2018, JazzHaus Musik JHM 258

program:
1. Postcard 10 Caracas
2. Postcard 11 Tucuman
3. Postcard 7: Berwick upon Tweed
4. Postcard 8 Lima
5. Postcard 9 Kalavrita
6. Postcard aus Schlabendorf am See
7. Postcard 5 Bonn
8. Postcard No.2: Berlin 1929

personel:
Ruth Shepers, Tian Korthals - saksofony
Markus Busch - saksofon, klarnet
Meike Goosmann - klarnet
Aaron Schmidt-Wiegand, Anne Dau, Nikolaus Neuser - trąbki
Janni Struzyk - tuba
Daniel Friedrichs, Matthias Leupold, Claudia Atuori, Raphael Armin - skrzypce
Katja Braun - altówka
Susanne Paul. Frederico Malverde, Martin Klenk - wiolonczela
Heiko Kulenkampff, Fee Stracke - fortepian
Daniel Meyer - gitara
Dirk Strakhof - bass
Tom Dayan - perkusja
dyrygent: Hazel Leach

 

opis poprzedniego albumu C.O.B.:

opisy innych płyt wydanych przez JazzHaus Musik: TUTAJ

poniedziałek, 09 kwietnia 2018, longplay_2010
Tagi: L jazz C

Polecane wpisy