Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Richard HINSLEY: Stain On The Sunset. Ten Piano Works /2017/

Stain On The Sunset; Night Wind; Calm Before The Storm; Celestial; Flight Over A Mountain; Prelude At Sunrise; A Sense Of Foreboding; Cielo Caido; Winter At Midnight; Chasing The Rain.

Pianista i kompozytor Richard Hinsley to artysta niezwykle wszechstronny, który realizuje się zarówno w muzyce jazzowej jak wspólczesnych formach klasycznych. Latem 2016 roku artysta zarejestrował materiał na swój drugi solowy album, który po prawie dwóch latach trafia do nas w formie pięknie wydanej płyty "Stain On The Sunset. The Piano Works by Richard Hinsley".
Na przestrzeni lat Richard Hinsley angażował się w rozliczne projekty jako wszechstronny multiinstrumentalista. Liczne epizody muzyczne artysty obejmują m.in. muzykę klubową, rock i jazz. Każde inicjatywy rodzą się jednak wyłącznie z naturalnej potrzeby, na co dzień bowiem Hinsley utrzymuje się z prowadzenia rodzinnej firmy budowlanej działającej w okolicach Nottingham. Być może właśnie dlatego muzyka przez niego komponowana jest tak wyjątkowo naturalna i szczera, gdyż tworzona spontanicznie i bez jakiejkolwiek presji.
Utwory zgromadzone na płycie powstawały od 2012 roku, a gdy spięte razem okazały się znakomitym materiałem, artysta zdecydował się zagrać charytatywny recital w Djanogly Recital Hall Nottingham w grudniu 2015 roku. Gorące przyjęcie nowych kompozycji skłoniło Hinsleya do zarejestrowania materiału w studio podczas dwóch lipcowych dni 2016 roku.
"Stain On The Sunset" to zbiór 10 koncepcyjnie połączonych kompozycji, zagranych solo na fortepianie. Każdy z utworów stanowi rodzaj wyjątkowej opowieści inspirowanej miejscem, czasem, porą roku lub nastrojem. W muzyce pianisty odnajdziemy ogromny zachwyt nad pięknem natury i zachodzących w niej przemianach. Hinsley gra z wielkim uczuciem i emocjami dostrzegalnymi niemal w każdym pojedynczym dotknięciu klawisza fortepianu. Wysublimowana melodyka ujmuje pięknem i wrażliwością, czyniąc ze "Stain On The Sunset", prawdziwy 40-minutowy relaksacyjny seans.
Po wysłuchaniu tej płyty, świat zdaje się piękniejszy, a wszelkie troski i problemy mniej dokuczliwe. Znakomita muzyczna terapia i porcja prawdziwego dźwiękowego piękna w najczystszej postaci.
Dołączona do płyty książeczka zawiera fotografie ilustrujące każdą z muzycznych opowieści i komentarz artysty.
Premiera 6 kwietnia 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ 

 

Richard HINSLEY: Stain On The Sunset. Ten Piano Works by Richard Hinsley
CD 2017, Music & Media MMC116

program:
  1. Stain On The Sunset
  2. Night Wind
  3. Calm Before The Storm
  4. Celestial
  5. Flight Over A Mountain
  6. Prelude At Sunrise
  7. A Sense Of Foreboding
  8. Cielo Caido
  9. Winter At Midnight
10. Chasing The Rain

 

opis innej płyty wydanej przez Music & Media:

czwartek, 15 marca 2018, longplay_2010
Tagi: classic H

Polecane wpisy