Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Iwona GLINKA

Two Minutes

WEEZDOB COLLECTIVE
Star Cadillac

Piotr WOJTASIK
To Whom it May Concern
(2018)

Judith LORICK
The Second Time Around
(2018)

Mike BOGLE Trio
Dr.B!
(2018)

Juliusz Łuciuk
Choral Works
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Richard HINSLEY: Stain On The Sunset. Ten Piano Works /2017/

Stain On The Sunset; Night Wind; Calm Before The Storm; Celestial; Flight Over A Mountain; Prelude At Sunrise; A Sense Of Foreboding; Cielo Caido; Winter At Midnight; Chasing The Rain.

Pianista i kompozytor Richard Hinsley to artysta niezwykle wszechstronny, który realizuje się zarówno w muzyce jazzowej jak wspólczesnych formach klasycznych. Latem 2016 roku artysta zarejestrował materiał na swój drugi solowy album, który po prawie dwóch latach trafia do nas w formie pięknie wydanej płyty "Stain On The Sunset. The Piano Works by Richard Hinsley".
Na przestrzeni lat Richard Hinsley angażował się w rozliczne projekty jako wszechstronny multiinstrumentalista. Liczne epizody muzyczne artysty obejmują m.in. muzykę klubową, rock i jazz. Każde inicjatywy rodzą się jednak wyłącznie z naturalnej potrzeby, na co dzień bowiem Hinsley utrzymuje się z prowadzenia rodzinnej firmy budowlanej działającej w okolicach Nottingham. Być może właśnie dlatego muzyka przez niego komponowana jest tak wyjątkowo naturalna i szczera, gdyż tworzona spontanicznie i bez jakiejkolwiek presji.
Utwory zgromadzone na płycie powstawały od 2012 roku, a gdy spięte razem okazały się znakomitym materiałem, artysta zdecydował się zagrać charytatywny recital w Djanogly Recital Hall Nottingham w grudniu 2015 roku. Gorące przyjęcie nowych kompozycji skłoniło Hinsleya do zarejestrowania materiału w studio podczas dwóch lipcowych dni 2016 roku.
"Stain On The Sunset" to zbiór 10 koncepcyjnie połączonych kompozycji, zagranych solo na fortepianie. Każdy z utworów stanowi rodzaj wyjątkowej opowieści inspirowanej miejscem, czasem, porą roku lub nastrojem. W muzyce pianisty odnajdziemy ogromny zachwyt nad pięknem natury i zachodzących w niej przemianach. Hinsley gra z wielkim uczuciem i emocjami dostrzegalnymi niemal w każdym pojedynczym dotknięciu klawisza fortepianu. Wysublimowana melodyka ujmuje pięknem i wrażliwością, czyniąc ze "Stain On The Sunset", prawdziwy 40-minutowy relaksacyjny seans.
Po wysłuchaniu tej płyty, świat zdaje się piękniejszy, a wszelkie troski i problemy mniej dokuczliwe. Znakomita muzyczna terapia i porcja prawdziwego dźwiękowego piękna w najczystszej postaci.
Dołączona do płyty książeczka zawiera fotografie ilustrujące każdą z muzycznych opowieści i komentarz artysty.
Premiera 6 kwietnia 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ 

 

Richard HINSLEY: Stain On The Sunset. Ten Piano Works by Richard Hinsley
CD 2017, Music & Media MMC116

program:
  1. Stain On The Sunset
  2. Night Wind
  3. Calm Before The Storm
  4. Celestial
  5. Flight Over A Mountain
  6. Prelude At Sunrise
  7. A Sense Of Foreboding
  8. Cielo Caido
  9. Winter At Midnight
10. Chasing The Rain

 

opis innej płyty wydanej przez Music & Media:

czwartek, 15 marca 2018, longplay_2010
Tagi: classic H

Polecane wpisy