Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Natalia RUBIŚ-KRZESZOWIAK - Krystian KRZESZOWIAK: Kochaj mnie /2018/

Tylko Ciebie mam; Co się dzieje, oszaleję; Nikt nikogo nigdy tak nie kochał; Jakże mam Ci wytłumaczyć; Kto wiedeńską ma krew; Ach! Jedź do Varażdin; Duet księżycowy; Chcę słodko marzyć; Kto ślub nam dał?; Lekko, zwiewnie; Tłumy fraków; Chcę cały świat do nóg Ci rzucić.

"Kochaj mnie" to płyta śpiewającego małżeństwa: sopranistki Natalii Rubiś-Krzeszowiak i tenora Krystiana Krzeszowiaka, wypełniona miłosnymi duetami operetkowymi Franza Lehara, Imre Kalmana, Johanna Straussa II i Paula Abrahama. Artystom towarzyszy świetnie przygotowana Orkiestrą im. Johanna Straussa z Bydgoszczy pod batutą dyrygenta Marka Czekały. Wszystkie duety zaśpiewane są w języku polskim, a repertuar albumu obejmuje przeboje wybrane z tak popularnych operetek jak m.in. "Księżniczka Czardasza" Kalmana, czy "Wiedeńska krew" i "Baron Cygański" Straussa.
W przypadku repertuaru z jakim mamy do czynienia na tej urokliwej płycie, trudno o bardziej przekonujące wykonanie, niż prawdziwie rozkochana w sobie para, jaką stanowi dwoje solistów, których słuchamy w tych pełnych uczucia duetach. Odnajdziemy w nich ogrom szczerych uczuć, namiętności i radości z bycia razem, ale też zazdrości i związanych z miłością emocji i uniesień.
Krystian Krzeszowiak (tenor) występuje na największych scenach świata (m.in. w Londynie, Wenecji, Barcelonie, Berlinie, Chicago i Nowym Jorku) specjalizując się w partiach operowych. Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, mającym za sobą także studia w Mediolanie (Conservatorio G. Verdi i Accademia Internazionale della Musica).
Dysponująca sopranem lirycznym Natalia Rubiś-Krzeszowiak jest absolwentką prestiżowej Yale School of Music, podbijającą serca publiczności zarówno swymi operowymi kreacjami, jak repertuarem oratoryjnym (J.S.Bach, Haendel), czy interpretacjami pieśni Chopina i Szymanowskiego.
Współpracuje z muzykami z Polski, Czech i Niemiec, a także z Francisem Lai, Krzysztofem Pendereckim i Wiktorem Kociubanem.
Para tak znakomitych artystów w zetknięciu ze specyficznym miłosnym repertuarem operetkowym, zapewnia wykonanie pełne naturalnych emocji i wzruszeń.
Ogromne brawa należą się znakomicie przygotowanej i poprowadzonej przez Marka Czekałę Bydgoskiej Orkiestrze, oraz reżyserowi nagrania Tadeuszowi Mieczkowskiemu, który zadbał by każdy dźwiękowy detal docierał do nas w najdoskonalszy z możliwych sposób.
"Kochaj mnie" to płyta pełna najprawdziwszych ponadczasowych miłosnych przebojów, nagrana przez parę zakochanych w sobie artystów. Poza najwyższą stricte muzyczną jakością, z jaką mamy do czynienia, trudno o bardziej przekonujący argument, by sięgnąć po ten album.
Płyta ukazała się 8 marca 2018.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

 

Natalia RUBIŚ-KRZESZOWIAK - Krystian KRZESZOWIAK: Kochaj mnie
CD 2018, DUX 1285

program:
  1. Franz Lehár: Tylko Ciebie mam (Carewicz)
  2. Imre Kálmán: Co się dzieje, oszaleję (Księżniczka Czardasza)
  3. Franz Lehár: Nikt nikogo nigdy tak nie kochał (Paganini)
  4. Imre Kálmán: Jakże mam Ci wytłumaczyć (Księżniczka Czardasza)
  5. Johann Strauss II: Kto wiedeńską ma krew (Wiedeńska krew)
  6. Imre Kálmán: Ach! Jedź do Varażdin (Hrabina Marica)
  7. Imre Kálmán: Duet księżycowy (Hrabina Marica)
  8. Imre Kálmán: Chcę słodko marzyć (Hrabina Marica)
  9. Johann Strauss II: Kto ślub nam dał? (Baron Cygański)
10. Imre Kálmán: Lekko, zwiewnie (Hrabina Marica)
11. Imre Kálmán: Tłumy fraków (Księżniczka Czardasza)
12. Paul Abraham: Chcę cały świat do nóg Ci rzucić (Kwiat Hawaii)

wykonawcy:
Natalia Rubiś-Krzeszowiak - sopran
Krystian Krzeszowiak - tenor
Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy (dyrygent: Marek Czekała)

Istniejąca od 1992 roku firma fonograficzna DUX to dziś jedna z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych specjalizujących się w publikacji nagrań muzyki klasycznej. Płyty ze znakiem firmowym DUX charakteryzują się najwyższą jakością dźwięku i wyjątkowo staranną edycją, a publikowane nagrania skrupulatnie dokumentują to co najbardziej wartościowe we współczesnej muzyce klasycznej.

opisy innych płyt wytwórni DUX: TUTAJ

poniedziałek, 19 marca 2018, longplay_2010
Tagi: classic k

Polecane wpisy