Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Przemek KLECZKOWSKI: Time /2017/

Time; Chwila; Nie chodź Hanuś; Ciało znika; Wonder; Ballada o Tolku Bananie; Pure Love; Riders On The Storm; Tabularasa.

"Time" to debiutancki album pochodzącego z Hrubieszowa wokalisty, gitarzysty i pianisty Przemka Kleczkowskiego. Płytę wypełniają autorskie piosenki artysty powstałe w ciągu ostatnich trzech lat, oraz interpretacje: "Riders On The Storm" z repertuaru The Doors i ballady Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z serialu "Stawiam na Tolka Banana". Materiał zarejestrowany został z muzykami wywodzącymi się z czołówki młodych jazzowych instrumentalistów, m.in. gitarzystą Szymonem Miką i perkusistą Patrykiem Doboszem.
Atrybutem zamieszczonych na płycie utworów jest zgrabne połączenie ich prostoty z elementami improwizacji. Artyści pracujący nad płytą osiągnęli wyjątkowy concensus w kwestii połączenia piosenkowej formuły utworów z jazzem. Przemek Kleczkowski dysponuje charakterystycznym głosem oraz specyficzną manierą wokalną. Jego piosenki to utwory przemyślane o głębokiej treści, mocnym przekazie i ciekawych rozwiązaniach melodycznych. Ogromne znaczenie mają na "Time" aranżacje przygotowane według najwyższych światowych standardów.
Urozmaicony program sprawia iż płyty słucha się z niesłabnącym zainteresowaniem, mimo że w większości mamy do czynienia z utworami stonowanymi i utrzymanymi w estetyce ballady.
Muzycy jakimi otoczył się wokalista doskonale oprawiają każdy z utworów, niejednokrotnie serwując nam wyśmienite solówki (gitara w "Time", fortepian w "Chwila" i "Ciało znika", czy flet w "Nie chodź Hanuś" a organy Hammonda w "Riders On The Storm").
Poza nawiązaniami do współczesnych trendów wokalistyki jazzowej, utwory Przemka Kleczkowskiego odwołują się też do form ludowych ("Nie chodź Hanuś"), mogą wywoływać skojarzenia z piosenkami takich wykonawców jak Randy Newman czy Marc Cohn ("Time", "Wonder"), oraz nawiązują do estetyki preferowanej w Polsce przez Grzegorza Karnasa. Przede wszystkim jednak nasycone są własnym specyficznym stylem, przez który przefiltrowane są rozmaite muzyczne fascynacje.
Wszystko wskazuje na to że mamy do czynienia z osobowością, która już wkrótce zasilić może grono najlepszych wokalistów i songwriterów na polskiej scenie.
Album ukazał się 17 listopada 2017.

Robert Ratajczak

 

Przemek KLECZKOWSKI: Time
CD 2017, Hevhetia HV 0161-2-331

program:
1. Time
2. Chwila
3. Nie chodź Hanuś
4. Ciało znika
5. Wonder
6. Ballada o Tolku Bananie
7. Pure Love
8. Riders On The Storm
9. Tabularasa

personel:
Przemek Kleczkowski - głos, gitara, fortepian
Kasia Gacek-Duda - flety, skrzypce
Szymon Mika - gitary, ronroso
Franciszek Raczkowski - fortepian
Grzegorz Dowgiałło - Hammond, instr. perkusyjne
Wojciech Szwugier - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja, instr. perkusyjne

opisy innych płyt wytwórni Hevhetia:

czwartek, 01 lutego 2018, longplay_2010

Polecane wpisy