Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

TOWER OF POWER

Soul Side of Town

Vincent PEIRANI
Living Being II - Night Walker
(premiera 31 sierpnia 2018)

KUU!
Lampedusa Lullaby
(premiera 31 sierpnia 2018)

Jonathan BUTLER
Close To You
(premiera 24 sierpnia 2018)

Rebecca ANGEL
What We Had
(2018)

Samuel MARTINELLI
Crossing Paths
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Przemek KLECZKOWSKI: Time /2017/

Time; Chwila; Nie chodź Hanuś; Ciało znika; Wonder; Ballada o Tolku Bananie; Pure Love; Riders On The Storm; Tabularasa.

"Time" to debiutancki album pochodzącego z Hrubieszowa wokalisty, gitarzysty i pianisty Przemka Kleczkowskiego. Płytę wypełniają autorskie piosenki artysty powstałe w ciągu ostatnich trzech lat, oraz interpretacje: "Riders On The Storm" z repertuaru The Doors i ballady Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z serialu "Stawiam na Tolka Banana". Materiał zarejestrowany został z muzykami wywodzącymi się z czołówki młodych jazzowych instrumentalistów, m.in. gitarzystą Szymonem Miką i perkusistą Patrykiem Doboszem.
Atrybutem zamieszczonych na płycie utworów jest zgrabne połączenie ich prostoty z elementami improwizacji. Artyści pracujący nad płytą osiągnęli wyjątkowy concensus w kwestii połączenia piosenkowej formuły utworów z jazzem. Przemek Kleczkowski dysponuje charakterystycznym głosem oraz specyficzną manierą wokalną. Jego piosenki to utwory przemyślane o głębokiej treści, mocnym przekazie i ciekawych rozwiązaniach melodycznych. Ogromne znaczenie mają na "Time" aranżacje przygotowane według najwyższych światowych standardów.
Urozmaicony program sprawia iż płyty słucha się z niesłabnącym zainteresowaniem, mimo że w większości mamy do czynienia z utworami stonowanymi i utrzymanymi w estetyce ballady.
Muzycy jakimi otoczył się wokalista doskonale oprawiają każdy z utworów, niejednokrotnie serwując nam wyśmienite solówki (gitara w "Time", fortepian w "Chwila" i "Ciało znika", czy flet w "Nie chodź Hanuś" a organy Hammonda w "Riders On The Storm").
Poza nawiązaniami do współczesnych trendów wokalistyki jazzowej, utwory Przemka Kleczkowskiego odwołują się też do form ludowych ("Nie chodź Hanuś"), mogą wywoływać skojarzenia z piosenkami takich wykonawców jak Randy Newman czy Marc Cohn ("Time", "Wonder"), oraz nawiązują do estetyki preferowanej w Polsce przez Grzegorza Karnasa. Przede wszystkim jednak nasycone są własnym specyficznym stylem, przez który przefiltrowane są rozmaite muzyczne fascynacje.
Wszystko wskazuje na to że mamy do czynienia z osobowością, która już wkrótce zasilić może grono najlepszych wokalistów i songwriterów na polskiej scenie.
Album ukazał się 17 listopada 2017.

Robert Ratajczak

 

Przemek KLECZKOWSKI: Time
CD 2017, Hevhetia HV 0161-2-331

program:
1. Time
2. Chwila
3. Nie chodź Hanuś
4. Ciało znika
5. Wonder
6. Ballada o Tolku Bananie
7. Pure Love
8. Riders On The Storm
9. Tabularasa

personel:
Przemek Kleczkowski - głos, gitara, fortepian
Kasia Gacek-Duda - flety, skrzypce
Szymon Mika - gitary, ronroso
Franciszek Raczkowski - fortepian
Grzegorz Dowgiałło - Hammond, instr. perkusyjne
Wojciech Szwugier - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja, instr. perkusyjne

opisy innych płyt wytwórni Hevhetia:

czwartek, 01 lutego 2018, longplay_2010

Polecane wpisy