Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

TOWER OF POWER

Soul Side of Town

Vincent PEIRANI
Living Being II - Night Walker
(premiera 31 sierpnia 2018)

KUU!
Lampedusa Lullaby
(premiera 31 sierpnia 2018)

Jonathan BUTLER
Close To You
(premiera 24 sierpnia 2018)

Rebecca ANGEL
What We Had
(2018)

Samuel MARTINELLI
Crossing Paths
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

SUOVA: Somewhere In The Middle

Warlords; Let It Happen; Black Roses; Kołysanka dla Świerszczy; Night Train to Warsaw; Clouds Like Trees; Not Over Yet; Pilgrim.

SUOVA to warszawska instrumentalno-wokalna formacja, która powstała w 2016 roku z przedsięwzięcia początkowo planowanego jako jako jednorazowy projekt. Inicjatorem działalności zespołu jest kompozytor i klawiszowiec Arcadius Mauritz. Skład uzupełniają: wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Martyna Zając, trębacz Rafał Dubicki, basista Artur Pruziński i perkusista Paweł Nowak. Na debiutanckiej płycie zespołu "Somewhere In The Middle" znajdziemy osiem premierowych utworów zespołu, będących zgrabną mieszanka popu, trip hopu, ambientu, world music i jazzu.
O wyjątkowości projektu decyduje fakt, iż tworzący go muzycy, to artyści śmiało eksperymentujący z rozmaitymi dziedzinami sztuki (fotografia, film, literatura, poezja). Właśnie ta otwartość i twórczy dualizm, powoduje że na pozór proste i błahe piosenki wypełniające ten, ciekawy również pod względem edytorskim album, brzmią głębiej, pełniej i bardziej przestrzennie.
Pośród dwujęzycznych piosenek, śpiewanych charakterystycznym ciepłym głosem przez Martynę Zając, znajdziemy zarówno dynamiczne i pełne ekspresji utwory, jak i stylowe, liryczne ballady. W drugiej grupie zdecydowanie wyróżnia się, wyposażona w poetycki tekst, świetnie zaaranżowana  "Kołysanka dla Świerszczy".
Uwagę zwraca, wokalnie zaaranżowana na wielogłos, zaśpiewana bez słów "Clouds Like Trees". Efekt przestrzennie brzmiących chórków osiągnięty poprzez kilkukrotne nałożenie głosu wokalistki, to jeden z najważniejszych atrybutów nagrań na "Somewhere In The Middle".
Z kolei doskonałym uzupełnieniem nieco sterylnego brzmienia niektórych nagrań jest trąbka Rafała Dubickiego, w dużej mierze decydująca o ambient-jazzowym charakterze utworów.
SUOVA to niewątpliwie jedno z najciekawszych zjawisk z pogranicza muzyki pop i jazzu, jakie pojawiły się wciągu ostatnich lat na polskiej scenie. Czy grupa wszechstronnie zapracowanych artystów, równolegle zaangażowanych w rozmaite przedsięwzięcia, wypracuje zespołowi silną markę, przekonamy się wkrótce.
Premiera płyty 2 lutego 2018.

Robert Ratajczak

SUOVA: Somewhere In The Middle
CD, Suova

program:
1. Warlords
2. Let It Happen
3. Black Roses
4. Kołysanka dla Świerszczy
5. Night Train to Warsaw
6. Clouds Like Trees
7. Not Over Yet
8. Pilgrim

personel:
Martyna Zając - wokal
Rafał Dubicki - trąbka, flugelhorn
Arcadius Mauritz - instr. klawiszowe
Artur Pruziński - gitara basowa
Paweł Nowak - perkusja
oraz:
Artur Łukasiewicz - gitara
Robert Seniuta - skrzypce
Damian Całka - perkusjonalia
Katarzyna
K8 Rościńska - chórki

czwartek, 25 stycznia 2018, longplay_2010
Tagi: Pop s

Polecane wpisy