Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

NOEL PLESZYNSKI MAZZOLL /2017/

Leave Jersey; Older Than My Father; No Time; Summer; Sunny Day; Green; Africa; Lunatics; Zombies.

Muzyka wypełniająca tę niecodzienną 25-minutową płytkę, została stworzona do tekstów czytanych przez osiadłą w Berlinie wszechstronną angielską awangardową artystkę Ann Noël, przez malarza, rysownika, grafika i performera Grzegorza Pleszynskiego i legendę polskiej sceny yassowej, improwizującego klarnecistę Jerzego Mazzolla. Pierwszego z artystów pamiętamy m.in. z świetnej płyty "A Sound Of The Wooden Fish" (2014) oraz wydanego miesiąc wcześniej albumu projektu TransMemories: "The Sound History of the Earth" (2017). Pleszynski jest też konstruktorem oryginalnych instrumentów powstałych z węży paliwowych, lejka kuchennego i ustników, które słyszymy na płycie, a także odpowiedzialny jest za stylowe wydanie płyty w formie estetycznej kartonowej koperty z umieszczonymi wewnątrz grafikami.
Całość zrealizowana została podczas jednego "podejścia" w bydgoskim A/V Studio podczas spotkania Pleszynskiego z Mazzollem, dysponujących zarejestrowanymi w Berlinie melorecytacjami Ann Noël. Powstała intrygująca transcendentna forma pełna filozoficznych uniesień. Partie klarnetu basowego i towarzyszących mu dźwięków plastikowych trąbek, idealnie uzupełniają melorecytacje w języku angielskim. Eksperyment ciekawy, choć oczywiście nie jest to muzyka dla wszystkich i na każdą okazję.
Dobrze iż pośród ogromu rozmaitych wydawnictw ukazujących się każdego tygodnia, jest też miejsce na formy eksperymentalne, dzięki którym możliwe jest poszerzanie artystycznej wypowiedzi o zupełnie nowe nieznane dotąd formy.
Płyta ukazała się 10 listopada 2017 roku.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

_________________________________________________________________________

NOEL PLESZYNSKI MAZZOLL
CD 2017, Antidepressant Records

program:
1. Leave Jersey
2. Older Than My Father
3. No Time
4. Summer
5. Sunny Day
6. Green
7. Africa
8. Lunatics
9. Zombies

personel:
Ann Noel - głos
Grzegorz Pleszynski - plastic tube trumpets
Jerzy Mazzoll - klarnet basowy

_________________________________________________________________________

opis innej płyty wydanej przez Antidepressant Records:

czwartek, 07 grudnia 2017, longplay_2010
Tagi: M n p jazz polish jazz

Polecane wpisy