Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Ms.OBSESSION: Manekin /2017/

Nie ma mnie; Ze mną; Bramy snu; Tabu; Freedom; I Tried; Poszarpane serca; Help Me; You And I; Wyobraźnia.

Pod pseudonimem Ms.Obsession kryje się wokalistka, autorka tekstów i producent muzyczny z Chełma, Aleksandra Warchoł. Artystka rozpoczęła swą karierę w grupie Cheap Wine, a w 2008 roku wraz z zespołem Apple Tree wystąpiła na Coke Live Music Festival w Krakowie. Jako Ms.Obsession ma już na swoim koncie album "Lovely Fear" (2013), współpracę z takimi artystami jak Tricky czy zespół Sotei, oraz występ w popularnym programie telewizyjnym "Must Be The Music".
Wydana w intrygującej pop-artowej okładce nakładem Agencji Polskiego Radia płyta "Manekin", zrealizowana dzięki wygranej w konkursie radiowej Czwórki: "Wydaj płytę z Będzie Głośno”, przynosi wyposażone w ambitne teksty utwory nasączone elektroniką i awangardą. Do brzmienia i estetyki nagrań przyczyniła się cała rzesza młodych, ambitnych producentów muzycznych.
W swych utworach Ms.Obsession odwołuje się do rozmaitych inspiracji: kinem (David Lynch), malarstwem (Salvator Dali) i literaturą (Michaił Bułhakow).
Łącząc rozmaite stylistyki udało się osiągnąć przekonującą całość. Syntetyczny electro pop przeważnie kojarzy się z muzyką nieco odhumanizowaną, tymczasem Ms.Obsession łącząc go z instrumentami akustycznymi, ciekawym soulowym wokalem i pełnymi emocji tekstami, uzyskała efekt zgoła odmienny. Dominujące na płycie syntezatory nie stłumiły emocji i uniesień jakimi na płycie raczy nas artystka.
Pomiędzy ambitne, złożone utwory, zgrabnie wplecione zostały przebojowe nagrania, w rodzaju prawdziwego hitu "Freedom", czy transowego "Help Me" opartego na pulsującym tanecznym bicie.
O wyjątkowych możliwościach wokalnych Aleksandry Warchoł przekonać się możemy m.in. podczas "I Tried" utrzymanego w stylistyce nowoczesnego r'n'b.
"Manekin" ma swój specyficzny industrialny klimat, pobudzający wyobraźnię i skłaniający do refleksji. Także spora dawka eksperymentów i nowatorskich rozwiązań, decyduje o atrakcyjności płyty i wyróżnia ją pośród wielu obecnych dziś na muzycznym rynku podobnych stylistycznie produkcji.
Szkoda tylko że płyta jest dwujęzyczna, co nieco burzy spójność całego albumu.
Album ukazał się 27 października 2017 roku.

Robert Ratajczak

_____________________________________________________________________________

Ms. OBSESSION: Manekin
CD 2017, Polskie Radio PRCD1805

program:
 1. Nie ma mnie
 2. Ze mną
 3. Bramy snu
 4. Tabu
 5. Freedom
 6. I Tried
 7. Poszarpane serca
 8. Help Me
 9. You And I (bonus track)
10.Wyobraźnia (bonus track)

_____________________________________________________________________________

wtorek, 05 grudnia 2017, longplay_2010
Tagi: M Pop

Polecane wpisy