Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

TransMemories: The Sound History of the Earth /2017/

i Cloud; Devonian Forest; Phaistos; Nocturne Francisco Goya; Immigrants Boats; Drone To Illusion; Last Buffalo Dead; i Ziggurat.

Nazwą TransMemories firmowana jest stylowo wydana płyta "The Sound History of the Earth" zawierająca materiał nagrany jeszcze w 2014 roku w stylowym Pałacu Nowym w Ostromecku, Bydgoszczy i Berlinie. Ideą albumu jest ukazanie historii naszej planety poprzez kontemplacyjną muzykę nasyconą elementami elektroniki, ambientu i jazzu. Pod szyldem TransMemories kryją się dwaj artyści związani z bydgoską sceną: znany m.in. jako eksperymentujący Freeze, oraz z działalności w ramach duetu audiowizualnego Soundscape Mirror, muzyk i producent Krzysztof Ostrowski, oraz malarz, rysownik, grafik i performer Grzegorz Pleszynski, którego pamiętamy m.in. z świetnej płyty "A Sound Of The Wooden Fish" (2014) nagranej z Arturem Maćkowiakiem i Jerzym Mazzolem. Drugi z muzyków jest konstruktorem oryginalnych instrumentów skonstruowanych z węży paliwowych, lejka kuchennego i ustników, na których gra na płycie na tle sampli i syntezatora obsługiwanych przez pierwszego z artystów. Pleszynski jest także odpowiedzialny za wyjątkowo stylowe wydanie płyty formie estetycznej kartonowej koperty z umieszczonymi wewnątrz reprodukcjami swych prac graficznych.
To muzyka od pierwszej chwili hipnotyzująca, a jednocześnie trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Jej niepowtarzalny, ujmujący klimatem nastrój, kojarzyć się może z dokonaniami wielkich mistrzów muzyki elektronicznej z lat 70-tych i płytami kultowej wytwórni Innovative Communication, z dodatkiem nowoczesnego jazzu. Odrzućmy jednak te niepotrzebne rozważania teoretyczne i po prostu wsuńmy płytę do odtwarzacza. Po jej wysłuchaniu, okazać się może iż nic nie jest już takie, jakim zdawało się wcześniej
Premiera 13 października 2017.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

_________________________________________________________________________

TransMemories: The Sound History of the Earth
CD 2017, Antidepressant Records

program:
1. i Cloud
2. Devonian Forest
3. Phaistos
4. Nocturne Francisco Goya
5. Immigrants Boats
6. Drone To Illusion
7. Last Buffalo Dead
8. i Ziggurat

personel:
Krzysztof Ostrowski (Freeze) - sample, syntezatory
Grzegorz Pleszynski - plastic tube trumpets

_________________________________________________________________________

wtorek, 10 października 2017, longplay_2010
Tagi: rock blues T

Polecane wpisy