Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Suavas Lewy - Dźwiękowa historia Łodzi

Niezliczone trzyszczą źródła; Z łódeczki Łódź; Tramwaje; Powstanie łódzkie; Strzemiński; Litzmannstadt Getto; Strajk włókniarek.

Na płycie "Dźwiękowa Historia Łodzi", znajdziemy 7-częściową kompozycję będącą rodzajem opowieści o mieście i dźwiękowym spacerem po najważniejszych z historycznego znaczenia dla Łodzi miejscach. Całość jest słuchowiskiem-reportażem, w którym wzięli udział podopieczni Fundacji Szansa dla Niewidomych, a więc ludzie szczególnie wrażliwi na docierające dźwięki i skojarzenia z konkretnymi miejscami miejskiej przestrzeni. Na płycie znajdziemy osobiste przemyślenia, wspomnienia i refleksje niewidomych, ilustrowane muzyką inicjatora projektu, łódzkiego kompozytora, gitarzysty i producenta nagrań, Suavasa Lewy. Wykonawcą przygotowanej muzyki jest zespół w składzie: Krzysztof Putrzyński (klarnet), Michał Owczarek (fagot), Marcin Kawczyński (fortepian), Julianna Kamila Siedler-Smuga (marimba, wibrafon) oraz odpowiedzialny za efekty elektroniczne Piotr Matula.
Nieocenione znaczenie ma pieczołowicie wyreżyserowany montaż, przy którym Suavas Lewy posłużył się materiałami pochodzącymi z Cyfrowego Archiwum Historii Łodzian Miastograf.pl.
Świetnie wyreżyserowany audio spektakl oprawiony jest wyjątkowo starannie dobraną muzyką. Łódź jest miastem którego historia od lat inspiruje muzyków i kompozytorów, że wspomnę tu choćby głośny album klezmerskiej grupy Brave New World: "Song of the Lodz Ghetto", wydany przez prestiżową wytwórnię Winter & Winter.
Ten oryginalny i jedyny w swoim rodzaju projekt dzięki płycie wydanej przez wytwórnię Nasze Nagrania, zapewnia za pośrednictwem docierających do nas dźwięków spędzenie 35 minut w Łodzi, mieście o wyjątkowej specyfice i wyjątkowym klimacie. Odsłuch na wysokiej klasy stereofonicznym sprzęcie owocuje niepowtarzalnymi wrażeniami.
Płyta ukazała się 23 września 2017.

Robert Ratajczak

___________________________________________________________________________

 

Suavas Lewy - Dźwiękowa historia Łodzi
CD, Nasze Nagrania NaNaCD011

program:
1. Niezliczone trzyszczą źródła
2. Z łódeczki Łódź
3. Tramwaje
4. Powstanie łódzkie
5. Strzemiński
6. Litzmannstadt Getto
7. Strajk włókniarek

muzycy:
Krzysztof Putrzyński - klarnet
Michał Owczarek - fagot
Marcin Kawczyński - fortepian
Julianna Kamila Siedler-Smuga - marimba, wibrafon
Piotr Matula - elektronika

___________________________________________________________________________

opis innej płyty wydanej przez Nasze Nagrania:

środa, 11 października 2017, longplay_2010
Tagi: Pop L

Polecane wpisy