Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

MICHAEL WOLLNY Trio Live

Wartburg
PREMIERA 23 MARCA 2018

Anna GADT Quartet
Mysterium Lunae
(2018)

Jean-Claude HENRIOT
Robert Schumann
(2018)

AFTER 'OURS
Odyssey
(edycja 2018)

Sergei Rachmaninoff
All-Night Vigil
(2017)

Daniel BRYLEWSKI
Charles Ives: Concord Sonata
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Tommy CAGGIANI Therion Project: Magic Seeds /2017/

Mali; Sideral Side Of Mind; Corrientes Del Sur; Fruit Of The Sun; Aralar Sundance.

Tommy Caggiani Therion Project to formacja powstała przed trzema laty w Hiszpanii. Liderem i kompozytorem repertuaru grupy jest pochodzący z Włoch wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Tommy Caggiani. Skład kwintetu wraz z liderem otoczonym baterią instrumentów perkusyjnych i perkusjonaliów tworzą: grający na saksofonie altowym i flecie Guillem Ferrer, gitarzysta Max Canalda, pianista Diego Belzunegui i basista German Ruiz-Alejos. Wydany nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia album "Magic Seeds" zawiera pięć rozbudowanych premierowych tematów, będących energetyczną mieszanką i jazzu i world music.
Caggiani to artysta aktywnie podróżujący po świecie w poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków. Drugi już album jego grupy Therion Project to forma podzielenia się z odbiorcami, muzyką powstałą dzięki kolejnym doswiadczeniom zdobytym podczas międzykontynentalnych wojaży. Nic dziwnego, że utwory zgromadzone na "Magic Seeds" pełne są najróżniejszych etnicznych naleciałości, zmieszanych w zgrabnie przygotowanych proporcjach. Tym co je łączy jest wyjątkowa witalność i niesamowita energia, wyczuwalna w każdym momencie płyty. Mimo że muzyka emanuje wyjątkową komunikatywnością i jest w stanie trafić do szerokiego odbiorcy, Caggiani unika banału i nijakości, zgrabnie przemycając wartościowe i ambitne formy.
Oczywiście bardzo duży nacisk położony został na instrumenty perkusyjne, lecz nieoceniona wydaje się tu rola pozostałych muzyków. Do Guillema Ferrery i Maxa Canaldy najczęściej należą linie melodyczne. Tak jest choćby w orientalnym "Sideral Side Of Mind" prowadzonym równolegle przez saksofon i gitarę.
Z kolei latynoski temat "Corrientes Del Sur" nie zabrzmiałby tak przekonująco gdyby nie genialny fortepian Diega Belzunegui i basowy fundament Germana Ruiz-Alejosa, niczym mantra akcentujący rytm utworu
Siłę koncepcji muzycznej Tommy Caggiani Therion Project dostrzeżono już podczas wielu europejskich festiwali, na które bardzo często zapraszany jest kwintet. Także dzięki koncertom w Polsce zespół zdobył już grono zagorzałych miłośników, spośród których wielu nie trzeba namawiać do sięgnięcia po tę płytę.
"Magic Seeds" to album pełen barw i rozmaitych odcieni, do którego najzwyczajniej chce się wracać.
Album ukazał się 23 czerwca 2017.

Robert Ratajczak

_________________________________________________________________________

 

Tommy CAGGIANI Therion Project: Magic Seeds
CD 2017, Hevhetia HV 0131-2-331

program:
1. Mali
2. Sideral Side Of Mind
3. Corrientes Del Sur
4. Fruit Of The Sun
5. Aralar Sundance

personel:
Guillem Ferrer - saksofon, flet
Max Canalda - gitara
Diego Belzunegui - fortepian
German Ruiz-Alejos - gitara basowa
Tommy Caggiani - instr. perkusyjne, balafon, gongi

_________________________________________________________________________

opisy innych płyt wytwórni Hevhetia:

wtorek, 08 sierpnia 2017, longplay_2010
Tagi: jazz C

Polecane wpisy