Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

GROHMAN Orchestra & Krzysztof HERDZIN: Klasyka polskiej rozrywki /2017/

Piosenka jest dobra na wszystko; Całuję Twoją dłoń Madame / Pierwszy siwy włos; Wspomnienie / Sen o Warszawie; Serduszko puka w rytmie cha-cha; Wypijmy za błędy; Cała jesteś w skowronkach / Prześliczna wiolonczelistka; Autobiografia; Nie dokazuj; Dmuchawce latawce wiatr; Nie poganiaj mnie bo tracę oddech / Kocham Cię kochanie moje; Czas nas uczy pogody; Przeżyj to sam / Szklana pogoda; Niech żyje bal; Czerwony jak cegła; Kocham Cię życie; Chcemy być sobą; Cała sala śpiewa z nami.

Na płycie "Klasyka polskiej rozrywki" znajdziemy utwory z dorobku takich wykonawców jak Maanam, Lombard, Perfect, Czesław Niemen czy Marek Grechuta, w opracowaniach Krzysztofa Herdzina. Projekt zrealizował 13-osobowy skład Grohman Orchestra pragnąc wskrzesić magię wielkich polskich przebojów w formule usytuowanej pomiędzy światem muzyki rozrywkowej i klasycznej. Na co dzień łódzka orkiestra wykonuje muzykę cesarskiego Wiednia i tematy filmowe. Sięgnięcie po klasykę polskich przebojów jest kolejnym wyzwaniem dla grupy wyśmienitych muzyków z świetnym skrzypkiem Tomaszem Gołębiewskim na czele.
Wszechstronny Krzysztof Herdzin podjął się zadania bardzo trudnego. Sięgając po repertuar obejmujący zarówno piosenki okresu międzywojennego jak wielkie przeboje lat 80-tych, postanowił nadać całości jednolity charakter, scalając 22 utwory w formie prawdziwego przeglądu największych muzycznych skarbów znad Wisły. Uczynił to we właściwy sobie, pełen fantazji i kreatywności sposób, wplatając weń motywy zapożyczone od Czajkowskiego, Vivaldiego, Straussa czy ...Rolling Stonesów. Poza klasycznie brzmiącą Grohman Orchestra na płycie słyszymy też zaproszonych gości w osobach znakomitej sopranistki Aleksandry Borkiewicz, oraz rapera Adama "Green" Ciesielskiego.
Artystom znakomicie udało się połączyć opracowania właściwe muzyce klasycznej z melodyjnymi harmoniami i rozrywkowym rytmem. Sprawia to że płyta stanowi bardzo atrakcyjną pozycję nie tylko dla zwolenników melodyjnych, rozrywkowych przebojów, ale też dla wytrawnych melomanów ceniących sobie dopracowaną orkiestrację i estetykę właściwą muzyce klasycznej.
Płyta jest też kolejnym dowodem na to, że nasza rodzima muzyka rozrywkowa w niczym nie ustępuje światowym standardom. Album "Klasyka polskiej rozrywki" pośród rozmaitych opracowań i transkrypcji polskich szlagierów, jakie pojawiły się w ostatnich latach, wyróżnia także rozpiętość stylistyczna. Krzysztof Herdzin i Grohman Orchestra postawili obok siebie przeboje Mieczysława Fogga, Marii Koterbskiej i Jerzego Połomskiego obok rockowych utworów Perfectu, Lombardu i Maanamu, bezproblemowo łącząc muzyczne pokolenia.
Ten projekt wręcz prosi się o kontynuację i kolejną płytę, czego życzę nam odbiorcom oraz wyśmienitym artystom zaangażowanym w jego realizację.
Płyta ukazała się 26 sierpnia 2017.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

____________________________________________________________________________

GROHMAN Orchestra & Krzysztof HERDZIN: Klasyka polskiej rozrywki
CD 2017, Q4Q 004

program:
1. Piosenka jest dobra na wszystko
2. Całuję Twoją dłoń Madame / Pierwszy siwy włos
3. Wspomnienie / Sen o Warszawie
4. Serduszko puka w rytmie cha-cha
5. Wypijmy za błędy
6. Cała jesteś w skowronkach / Prześliczna wiolonczelistka
7. Autobiografia
8. Nie dokazuj
9. Dmuchawce latawce wiatr
10.Nie poganiaj mnie bo tracę oddech / Kocham Cię kochanie moje
11.Czas nas uczy pogody
12.Przeżyj to sam / Szklana pogoda
13.Niech żyje bal
14.Czerwony jak cegła
15.Kocham Cię życie
16.Chcemy być sobą
17.Cała sala śpiewa z nami

personel:
Tomasz Gołębiewski, Marta Kalińska-Strasińska, Paulina Wielgosińska - skrzypce
Zuzanna Krakowiak - altówka
Maria Filipiak - wiolonczela
Piotr Kozłowski - kontrabas
Katarzyna Przybylska - flet
Agata Piotrowska-Bartoszek - obój
Mirosław Kłys - klarnet
Dorota Cegielska - fagot
Zbigniew Monkiewicz, Piotr Grzywiński - waltornia
Sebastian Dworczak - instr. perkusyjne
dyrygent: Krzysztof Herdzin

gościnnie:
Aleksandra Borkiewicz - sopran
Adam "Green" Ciesielski - rap
____________________________________________________________________________

środa, 30 sierpnia 2017, longplay_2010
Tagi: Pop H g

Polecane wpisy