Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Ethno Port Poznań 2018

Harold López NUSSA
Un Dia Cualquiera
(2018)

SKICKI-SKIUK
Chrarumimia
(2018)

RADIO UFO
Dark Days

SJ Records presents!

TOWER OF POWER
Soul Side of Town
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Sean ALI: My Tongue Crumbles After

Salutations; Fingerdeep; Missing Persons Report; Beneath the Cobbles; Heartstack; Lime Works; Queens Gothic; Hunger.

"My Tongue Crumbles After" to solowy album eksperymentującego amerykańskiego kontrabasisty Seana Ali, znanego m.in. z awangardowego tria Natura Morta i współpracy z Pascalem Niggenkemperem. Kreatywny artysta, będący dziś jednym z najbardziej oryginalnych instrumentalistów nowojorskiej sceny muzyki improwizowanej, nagrał płytę samodzielnie swą grę wzbogacając dźwiękowymi kolażami zarejestrowanymi na magnetofonie kasetowym. Osiem improwizacji wypełniających album ukazuje oryginalną technikę instrumentalną, ale przede wszystkim ogromną fantazję i zdolności improwizacyjne. Ali wydobywa z instrumentu dźwięki na rozmaite sposoby, dalece wybiegające poza utarte schematy, często w wymyślny sposób preparując kontrabas. Używa smyczka, palców i strun, ale też pudła rezonansowego i elementów konstrukcyjnych instrumentu.
Sean Ali na płycie wydanej przez brooklyńską wytwórnią Neither / Nor Records stworzył zupełnie nowy język artystycznej wypowiedzi. Środowisko dźwiękowe w jakim znajdujemy się po uruchomieniu płyty zabiera nas w zupełnie inny wymiar muzyki. Połączenie akustycznych efektów uzyskiwanych przy użyciu kontrabasu, z dźwiękowymi kolażami opracowanymi na taśmie magnetofonowej pobudza i prowokuje wyobraźnię.
"My Tongue Crumbles After" to zaawansowana emocjonalnie muzyczna awangarda, której walory odkryją najwytrwalsi zwolennicy dźwiękowych poszukiwań.
Album ukazał się w styczniu 2017 roku.

Robert Ratajczak

o plycie przeczytasz również: TUTAJ

_________________________________________________________________________

 

Sean ALI: My Tongue Crumbles After
CD, Neither/Nor Records n/n 007

program:
1. Salutations
2. Fingerdeep
3. Missing Persons Report
4. Beneath the Cobbles
5. Heartstack
6. Lime Works
7. Queens Gothic
8. Hunger

Sean Ali - kontrabas, casette player

__________________________________________________________________________

Specjalizująca się w muzyce improwizowanej nowojorska oficyna wydawnicza Neither / Nor Records, założona została przez urodzonego w Rzymie, a od 10 lat osiadłego na Brooklynie perkusistę Carlo Costę. Muzyka fascynują muzyczne eksperymenty i odkrywanie nowych dźwiękowych przestrzeni.

opisy innych płyt wydanych przez Neither / Nor Records:

 

wtorek, 11 lipca 2017, longplay_2010
Tagi: jazz a

Polecane wpisy