Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Ethno Port Poznań 2018

Harold López NUSSA
Un Dia Cualquiera
(2018)

SKICKI-SKIUK
Chrarumimia
(2018)

RADIO UFO
Dark Days

SJ Records presents!

TOWER OF POWER
Soul Side of Town
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

AMBER HAZE /2017/

Intro; Marnie; Raw; Ambre; Mermaid' Lament; A Change; Klaus; Pale Days; Saturnine; The Gifts Of The Moon; Satin Will; No Time; Outro.

Amber Haze to włoski projekt, który łączy radykalną improwizację, elektronikę i piosenkę. Zespół aktywnie koncertuje w klubach i podczas rozmaitych festiwali w całej Europie. Trzyosobowy skład powstał w 2016 roku z inicjatywy urodzonej w Rzymie wokalistki Francescy Palamidessi, a współtworzą go pianista Hendrik Lasure i belgijski perkusista Casper Van De Velde. Debiutancki album składu nagrany po sukcesie zespołu w międzynarodowym konkursie Voicingers wydany został na Słowacji. To muzyka konceptualna łącząca improwizację z kompozycją i brzmienie akustyczne z elektroniką.
Atrybutem tej intrygującej muzycznej opowieści jest nastrój i niemal parateatralny charakter każdego z utworów, stanowiącego konsekwentną kontynuację poprzedniego. Francesca Palamidessi śpiewa w intymny sposób, niemal szepcząc, a niejednokrotnie wręcz melodeklamując teksty.
Muzycy nie ulegli pokusie eksponowania nadmiaru efektów elektronicznych, stawiając na swoistą surowość i naturalność brzmienia.
Nie znajdziemy tu zapierających dech solówek, czy skomplikowanych instrumentalnych partii. Amber Haze to gra nastrojami i klimatem, oprawiona pastelowymi dźwiękami dyskretnych instrumentów. Pieczołowicie opracowana dramaturgia krążka i specyficzny mikroklimat dźwiękowy płyty robią duże wrażenie, pozostając na długo w świadomości słuchacza.
Album ukazał się w marcu 2017 roku.

Robert Ratajczak

________________________________________________________________________

 

AMBER HAZE
CD 2017, Hevhetia HV 0137-2 331

program:
 1. Intro
 2. Marnie
 3. Raw
 4. Ambre
 5. Mermaid' Lament
 6. A Change
 7. Klaus
 8. Pale Days
 9. Saturnine
10.The Gifts Of The Moon
11.Satin Will
12.No Time
13.Outro

personel:
Francesca Palamidessi - głos & FX
Hendrik Lasure - instr. klawiszowe, FX
Casper Van De Velde - perkusja

________________________________________________________________________

opisy innych płyt wytwórni Hevhetia: 

poniedziałek, 03 lipca 2017, longplay_2010
Tagi: a rock blues

Polecane wpisy