Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Yelena Eckemoff
Manu Katché

Colors
PREMIERA 22 LUTEGO 2019

Radosław Sobczak
Marcin T.Łukaszewski - Piano Etudes
(2018)

Symfonia Wielkopolska 1918 / Pieśni powstańcze
(2018)

Zuzanna Lisiecka
Schubert / Liszt - Schwanengesang

Anna Miernik
My Polish Reflection
(2018)

A TRE
Bargielski, Krzanowski, Moryto
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Jackiem JOYNER: Main Street Beat /2017/

Main Street; Back To Motown; Can't Stop The Feeling; Trinity; When You Smile.; Southside Boulevard; That Good Thing; Treasure; Addicted; Don't Make Her Wait; Get Down Street.

Pochodzący z Virginii saksofonista Jackiem Joyner podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy po odkryciu go przez współczesne gwiazdy smooth jazzu Ricka Brauna i Richarda Elliota. W roku 2007 zadebiutował płytą ''Babysoul'', jaka zdobyła tytuł Debiutu Roku w rankingu prestiżowego magazynu Smooth Jazz News. Z jego kolejnego albumu ''Lil' Man Soul'' pochodziły dwa single nr 1 na liście Billboardu, a trzeci album nasycony funkiem a zatytułowany po prostu ''Jackiem Joyner'' (2010) przyniósł kolejne przeboje. Czwarty album Jackiema Joynera (''Church Boy'', 2012) wypełniły utwory o tematyce religijnej, dzięki czemu muzyka dostrzeżono również jako artystę doskonale sprawdzającego się w konwencji gospel. W roku 2014 ukazał się album ''Evolve'', będący pierwszą jego płytą, wypełnioną wyłącznie własnymi kompozycjami, którą samodzielnie wyprodukował. Popularność sprawia, iż saksofonista zapraszany zostaje na rozliczne koncerty wraz z muzykami takimi jak: Gerald Albright, George Duke, Marcus Miller czy Kirk Whalum. Na kolejny album Jackiema Joynera miłośnicy smooth jazzu czekali 2 lata i chyba nie powinni czuć się rozczarowani. Płyta "Main Street Beat" przynosi 11 nowych, wyprodukowanych na najwyższym światowym poziomie utworów, które stanowią kolejny konsekwentny krok na drodze muzyka. Joynerowi wyjątkowo zgrabnie udaje się połączyć swą pozbawioną agresji, łagodną i melodyjną grę z dynamiką i silnie zarysowanym rytmem. Mimo czysto użytkowego charakteru utworów, w grze saksofonisty dostrzeżemy od lat wypracowane przez niego wyraziste i głębokie brzmienie. Do nagrań zaprosił swych stałych współpracowników, znanych już z albumu "Evolve": gitarzystę Kyle'a Boldena i perkusistę Raymonda Johnsona, a także grającego na instrumentach klawiszowych Carnella Harrella, basistę Darryla Williamsa i kilku zaproszonych gości.
Sam lider jest prawdziwym multiinstrumentalistą mało iż grającym na saksofonach: altowym, tenorowym, sopranowym i oboju, to obsługującym też całą baterię instrumentów klawiszowych, smyczkowych i perkusyjnych.
W dwóch utworach słyszymy też wokalistkę Gabe Roland (bardzo przebojowy, dyskotekowy a zarazem najmniej mający wspólnego z jazzem: "Can't Stop The Feeling" oraz trochę szablonowy i nijaki: "Treasure").
W nagraniach aż roi się od rozmaitych smaczków, jak choćby pięknie brzmiąca akustyczna gitara Steve'a Olivera podczas "Trinity", czy dialogująca z saksofonem elektryczna gitara Nicka Colionne ("When You Smile"), wyraźnie nawiązującego do estetyki George'a Bensona.
Skoro o gitarach mowa, trudno nie zwrócić uwagi na basistę składu, Darryla Williamsa dodającego nowej muzyce Jackiema Joynera wyrazistego i silnie zaakcentowanego pulsu.
"Main Street Beat" zapewne zwróci uwagę miłośników smooth jazzu, stając się jedną z najpopularniejszych płyt letniego sezonu 2017. Mnie jednak marzy się aby dysponujący olbrzymim potencjałem Jackiem Joyner, od czasu do czasu skierował swe poczynania w kierunku bardziej wyszukanych form. Tak czy inaczej; porównując nowy album Joynera z wydanym 3 lata temu "Evolve", mamy do czynienia ze zdecydowanie większym urozmaiceniem brzmienia i stylistyki poszczególnych nagrań. To po prostu w swej kategorii, bardzo udany i pełen świetnych pomysłów album.
Premiera 30 czerwca 2017.

Robert Ratajczak

______________________________________________________________________

 

Jackiem JOYNER: Main Street Beat
CD 2017, Mack Avenue / Artistry Music ART7053

program:
 1. Main Street
 2. Back To Motown
 3. Can't Stop The Feeling
 4. Trinity
 5. When You Smile
 6. Southside Boulevard
 7. That Good Thing
 8. Treasure
 9. Addicted
10.Don't Make Her Wait
11.Get Down Street

personel:
Jackiem Joyner - saksofony, obój, bass, programowanie, instr. smyczkowe, klawiszowe, perkusyjne i inne
Kyle Bolden - gitara
Carnell Harrell - instr. klawiszowe
Darryl Williams - gitara basowa
Raymond Johnson - perkusja
oraz:
Gabe Roland - wokal
Nikolai Egorov - puzon
Michael "Big Mike" Hart Jr., Steve Oliver, Nick Colionne - gitara
Timothy Bailey Jr. - inne instrumenty
Dee Cole-Laing, Britt Frappier - chórki

______________________________________________________________________

opisy poprzednich płyt Jackiema Joynera:

 

opisy innych płyt z katalogu Mack Avenue:czwartek, 08 czerwca 2017, longplay_2010
Tagi: J jazz

Polecane wpisy