Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Jeffrey OSBORNE

Worth It All
PREMIERA 25 MAJA 2018

Takeshi ASAI
Live in New York Vol.2
(premiera 9 czerwca 2018)

David LUBOWICZ
Inside

Piotr BUDNIAK Essential Group
The Days of Wine and Noises

The NEW LESSERS
Evening
(2018)

Bartosz DWORAK Quartet
Reflection
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Natalia MOSKAL: Songs of Myself /2017/

Better man; Midnight; My firsts ain't my lasts; Michelle; Lustro; Another life; Lie; Mur; Be free; Foreign stranger.

Lubelska wokalistka, autorka tekstów i tłumaczka literatury Natalia Moskal, już jako 11-latka pojawiła się w studio nagraniowym biorąc udział w nagraniu płyty promującej akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka lat później jej piosenka "Don't u" znalazła się na szczycie listy przebojów Radia Lublin. W roku 2014 rozpoczęła współpracę z kompozytorem i producentem Bartoszem Dziedzicem, współtwórcą sukcesów płyt Moniki Brodki i Artura Rojka. Pierwszym efektem współpracy był utwór "Foreign Stranger", który znalazł się na EP-ce "Anguana".
Pierwszy album artystki zatytułowany "Songs of Myself" wypełniają przebojowe utwory nasycone elektronicznymi brzmieniami lat 80. i 90-tych, za których aranżacje i produkcje odpowiada Łukasz Maron. Oprócz syntezatorów pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte. Tytuł albumu artystka zaczerpnęła z książki „A song of myself” Walta Whitmana, preferującego popularną XIX-wieczną ideę amerykańską "trust thyself" ("zaufaj sobie"). Taki też przekaz niesie zestaw dziesięciu utworów wypełniających album, który dla bardzo młodej Natalii Moskal okazać się może pomostem prowadzącym do grona topowych wykonawców.
Mimo że piosenki zgromadzone na płycie nie wybiegają poza ramy melodyjnych przebojowych utworów, idealnie wpisujących się w nurt nowoczesnej muzyki pop, odnajdziemy w nich wiele ponadczasowych treści. Z kolei nawiązanie do elektronicznej estetyki brzmieniowej minionych dziesięcioleci, sprawia że płyty już dziś słucha się jako niezależnej wobec przemijających trendów.
Bardzo przebojowe utwory w rodzaju otwierającego całość dynamicznego "Better Man", sąsiadują z industrialnym brzmieniem "Michelle", opartym na dynamicznym niemal rockowym perkusyjnym podkładzie "Lustrem", funkującym "Another life", czy ocierającym się o r'n'b "Be free".
W tekstach Natalia Moskal porusza tematy kobiecych pragnień i marzeń, ale też niezależości i wiary we własne możliwości. Dysponuje młodzieńczym, a jednocześnie pełnym siły głosem, który idealnie koresponduje z elektronicznym instrumentarium.
Jeśli istnieje coś takiego jak ambitny electro pop, to "Songs of Myself" idealnie wpisuje się w tę konwencję. Świetny debiut, doskonała realizacja i perfekcyjna w swej kategorii produkcja.
Album ukazał się 19 maja 2017 roku.

Robert Ratajczak

______________________________________________________________________

Natalia MOSKAL: Songs of Myself
CD 2017, Fame Art FANM2017

program:
 1. Better man
 2. Midnight
 3. My firsts ain't my lasts
 4. Michelle
 5. Lustro
 6. Another life
 7. Lie
 8. Mur
 9. Be free
10.Foreign stranger

personel:
Natalia Moskal - wokal
Patryk Rynkiewicz - trąbka
Adam Kurek - puzon
Artur Matusewicz - gitara
Julia Iwanciw - skrzypce
Ada Czyż - altówka
Mikołaj Gąsiewski - instr. klawiszowe
Patryk Walczak - perkusja

______________________________________________________________________

środa, 31 maja 2017, longplay_2010
Tagi: M Pop

Polecane wpisy