Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Jeffrey OSBORNE

Worth It All
PREMIERA 25 MAJA 2018

Takeshi ASAI
Live in New York Vol.2
(premiera 9 czerwca 2018)

David LUBOWICZ
Inside

Piotr BUDNIAK Essential Group
The Days of Wine and Noises

The NEW LESSERS
Evening
(2018)

Bartosz DWORAK Quartet
Reflection
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Ken SILVERMAN Trio: Guitar Fantasies

Guitar Fantasy 3; Guitar Fantasy 5; Korean Thing; Guitar Fantasy 2; Blue Peg Head; Ascott's Eyeball; Outer Flow; Wiggle Wee 1,2 and 3.

Nowojorskiego gitarzystę i kompozytora Kena Silvermana znamy z współpracy z m.in. Royem Campbellem Jr. i Danielem Carterem. Muzyk prowadzi także własne trio, którego skład uzupełniają kontrabasista Sam McPherson i perkusista Andy O'Neill. W roku 2015 skład ten opublikował ciepło przyjęty album "Parallel Man". Nową propozycją Ken Silverman Trio jest płyta "Guitar Fantasy".
W porównaniu z "Parallel Man" na nowej płycie znajdziemy więcej elementów odwołujących się bezpośrednio do muzyki rockowej i bluesa. Dostrzeżemy to choćby w trakcie otwierającej płytę "Guitar Fantasy 3", czy najczystszym bluesie "Blue Peg Head".
Utwory mieniące się wielokierunkowymi motywami melodycznymi zawierają elementy rozmaitych stylistyk. Całość podana jest jednak w gęstym jazzowym sosie.
Uwagę zwraca intuicyjna sekcja rytmiczna, perfekcyjnie odgadująca intencje lidera. Żywiołowe kreacje Andy'ego O'Neilla niejednokrotnie wzniecają z muzycznego żaru prawdziwe płomienie, a Sam McPherson z równym powodzeniem gra smyczkiem ("Guitar Fantasy 5", "Ascott's Eyeball") jak pizzicato.
Ken Silverman to kompozytor posiadający swój własny jazzowy slang ściśle dopasowany do osobiście wypracowanego gitarowego stylu z częstym wykorzystaniem efektu vibrato i klimatycznego "brudu" brzmieniowego. Czerpiąc z przeróżnych źródeł, dysponuje indywidualnym sposobem komunikowania się z odbiorcą zręcznie łącząc typowe konstrukcje z nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie harmonii i rytmu.
Gitarzysta i jego skład bezproblemowo łączy melodyjne dźwięki z wyszukanymi i skomplikowanymi liniami, czyniąc album bardzo przystępnym dla szerokiego odbiorcy, a jednocześnie potrafiąc zachwycić także wymagającego słuchacza jaki dostrzeże w tej muzyce mnóstwo niuansów i ciekawych rozwiązań.
Album ukazał się 7 października 2016.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

_______________________________________________________________________

Ken SILVERMAN Trio: Guitar Fantasies
CD, SoundSeer S1004

program:
1. Guitar Fantasy 3
2. Guitar Fantasy 5
3. Korean Thing
4. Guitar Fantasy 2
5. Blue Peg Head
6. Ascott's Eyeball
7. Outer Flow
8. Wiggle Wee 1,2 and 3

personel:
Ken Silverman - gitara
Sam McPherson - kontrabas
Andy O'Neill - perkusja

_______________________________________________________________________

opis poprzedniej płyty Ken Silverman Trio:

wtorek, 16 maja 2017, longplay_2010
Tagi: s jazz

Polecane wpisy