Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Alban DARCHE & L'Orphicube

The Atomic Flonflons
PREMIERA 30 MARCA 2018

Hazel LEACH - C.O.B
Postcard Collection
(premiera 12 kwietnia 2018)

Barbara BARTH & Manuel KRASS
In Spheres
(premiera 12 kwietnia 2018)

ANIMATA
Duality
(premiera 12 kwietnia 2018)

Susanne PAUL's Move String Quartet
Short Stories
(premiera 12 kwietnia 2018)

MAHNIG - MANDERSCHEID - STERNAL - VALK
Pop
(premiera 12 kwietnia 2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Aga DERLAK Trio: Healing /2017/

Waiting; The Word; The Ultimate Love; Recovery; Repetitive Dream; Before Sleep; Mind The Things You Follow; Fears And Hopes; One Step Back To Move Forward.

Trio pochodzącej z Chełmna pianistki i kompozytorki Agnieszki Derlak zawiązało się pod koniec 2012 roku, początkowo wykonując nowe opracowania jazzowych standardów. Już wkrótce jednak zespół skoncentrował się na własnym repertuarze, co dzięki wyjątkowym, złożonym kompozycjom pianistki stało się niewątpliwym atrybutem formacji. Potencjał składu dostrzeżono m.in. na festiwalu Jazz Juniors, na którym Aga Derlak Trio zdobyli II nagrodę oraz na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Debiutancka płyta tria "First Thought" wydana w 2014 roku zyskała mnóstwo pochlebnych recenzji stawiając pianistkę na pozycji jednego z najbardziej błyskotliwych polskich debiutów jazzowych ostatnich lat. Jej muzyczna wyobraźnia połączona z wyjątkową wirtuozerią i zmysłem improwizacyjnym przyniosła doprawdy zaskakujące efekty.
W roku 2017 ukazał się drugi album Aga Derlak Trio: "Healing". Poza pianistką słyszymy na płycie znanych z poprzedniego albumu absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego: Tymona Trąbczyńskiego przy kontrabasie i Szymona Madeja za perkusją.
"Healing" to konsekwentna kontynuacja debiutu a zarazem ciekawe rozwinięcie formuły łączącej w muzyce filozoficzne uduchowienie i dźwiękowe rozważania związane zarówno z codziennością jak sztuką.
Ciekawe rozwiązania harmoniczne połączone z subtelną lekkością i finezją tworzą fascynującą symbiozę energii i wirtuozerii, a nietuzinkowe kompozycje zgromadzone na albumie decydują o jego wyjątkowym przekazie.
Stabilny i sprawdzony skład sprawia, że mamy do czynienia z muzykami intuicyjnie reagującymi i wspólnie decydującymi o każdym dźwiękowym detalu. 
Porównując program z debiutanckim albumem Tria Agi Derlak, na "Healing" kompozycje są bardziej złożone i wysublimowane, skierowane do świadomego i uważnego odbiorcy. To album wyjątkowo dojrzały, co wobec faktu iż mamy do czynienia dopiero z drugą plytą tria, stanowi bardzo duży krok naprzód... Tak jakby pomiędzy tymi dwiema płytami brakowało jeszcze dwóch czy trzech albumów. Kierunek obrany przez muzyków przynosi zachwycające efekty.
Album ukazał się 19 kwietnia 2017.

Robert Ratajczak

_______________________________________________________________________

 dystrybucja:

Aga DERLAK Trio: Healing
CD 2017, Hevhetia HV 0149-2-331

program:
1. Waiting
2. The Word
3. The Ultimate Love
4. Recovery
5. Repetitive Dream
6. Before Sleep
7. Mind The Things You Follow
8. Fears And Hopes
9. One Step Back To Move Forward

personel:
Aga Derlak - fortepian
Tymon Trąbczyński - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

_______________________________________________________________________

opis poprzedniego albumu Aga Derlak Trio:

opisy innych płyt wytwórni Hevhetia: 

środa, 17 maja 2017, longplay_2010

Polecane wpisy