Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Jeffrey OSBORNE

Worth It All
PREMIERA 25 MAJA 2018

Takeshi ASAI
Live in New York Vol.2
(premiera 9 czerwca 2018)

David LUBOWICZ
Inside

Piotr BUDNIAK Essential Group
The Days of Wine and Noises

The NEW LESSERS
Evening
(2018)

Bartosz DWORAK Quartet
Reflection
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

WEBERS HEBEL: Hebelwirkung /2017/

WC 128; Bleda 01-03; Vapor; Surfer Mystique; Square root of 13 to the power of 2e; The Jinx; Mr. Wright (is sneaking in).

Szwajcarski perkusista Daniel "D-Flat" Weber kojarzony jest z śmiałymi i odważnymi przedsięwzięciami muzycznymi. Wraz z formacją Krassport poruszył europejskie środowisko jazzowe projektem "The Planets - Discovering Gustav Holst" (2012) biorąc "na warsztat" suitę ''Planety'' Gustava Holsta,  później słyszeliśmy go na wspaniałym albumie "Come Daylight" (2013), saksofonisty Sebastiana Buschera, a w roku 2015 w ramach konstelacji: Pilz / Ruby / Weber / Brochier, na albumie wypełnionym muzycznymi impresjami opartymi na wierszach Arthura Rimbaud ("Rimbaud #4"). Najnowszy autorski album niepokornego perkusisty to wydany pod nazwą Webers Hebel album "Hebelwirkung". Tworzony wraz z saksofonistą Linusem Amstadem, gitarzystą Tomasem Hohlerem i kontrabasistką Lisą Hoppe kwartet, łączy improwizację z polimetrycznymi eksperymentami i muzyczną dyscypliną.
Mimo tak niekonwencjonalnych rozwiązań, na "Hebelwirkung" mamy do czynienia z muzyką bardzo czytelną i bardzo daleką od stylistyki wielu ciężkostrawnych awangardowych produkcji. Weber postawił na skład złożony z muzyków doskonale odczytujących jego muzyczną wizję i kreatywnie współtworzących realizację zamysłu.
Ciekawa 3-częściowa muzyczna opowieść "Bleda", oparty na balladowym schemacie "Vapor", połamany rytmicznie "Square root of 13 to power of 2e", czy pełen patosu, rozbudowany temat "The Jinx", następują po sobie tworząc album o doskonale skonstruowanej dramaturgii i przekazie.
Formacja jednego z najbardziej kreatywnych młodych perkusistów, to zespół o własnym niepowtarzalnym brzmieniu i charakterze, tworzonych dzięki panującej w składzie pełnej demokracji. Świetne kompozycje, perfekcyjnie wyważone proporcje w zakresie improwizacji i doskonały warsztat instrumentalny.
Premiera płyty 12 kwietnia 2017.

Robert Ratajczak

____________________________________________________________________

 

WEBERS HEBEL: Hebelwirkung
CD 2017, JazzHaus Musik JHM247

program:
1. WC 128
2. Bleda 01
3. Bleda 02
4. Bleda 03
5. Vapor
6. Surfer Mystique
7. Square root of 13 to the power of 2e
8. The Jinx
9. Mr. Wright (is sneaking in)

personel:
Linus Amstad - saksofon
Tomas Hohler - gitara
Lisa Hoppe - kontrabas
Daniel "D-Flat" Weber - perkusja

____________________________________________________________________

opisy innych płyt nagranych z udziałem Daniela "D-Flat" Webera:

  

opisy innych płyt wytwórni JazzHaus Musik: TUTAJ

niedziela, 09 kwietnia 2017, longplay_2010
Tagi: jazz w

Polecane wpisy