Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Yelena Eckemoff
Manu Katché

Colors
PREMIERA 22 LUTEGO 2019

Radosław Sobczak
Marcin T.Łukaszewski - Piano Etudes
(2018)

Symfonia Wielkopolska 1918 / Pieśni powstańcze
(2018)

Zuzanna Lisiecka
Schubert / Liszt - Schwanengesang

Anna Miernik
My Polish Reflection
(2018)

A TRE
Bargielski, Krzanowski, Moryto
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Mark WADE Trio: Event Horizon

Jump for Joy; The Prisoner; Apogee; Singsong; Tossed; Valley and Stream; Twist in the Wind; Cold Spring; If I Only Had a Brain.

Nowojorski basista i kompozytor Mark Wade już od 20 lat aktywnie udziela się na jazzowej scenie jako muzyk towarzyszący uznanym solistom. Od  pewnego czasu prowadzi też własne trio z powodzeniem wykonujące jego kompozycje. W dorocznym podsumowaniu czytelników magazynu Down Beat, artysta znalazł się w gronie 10 najlepszych jazzowych basistów 2016 roku, a jego pierwszy autorski album "Event Horizon" doczekał się wielu pochlebnych recenzji w najbardziej prestiżowych branżowych periodykach.
Kontrabasiście w nagraniach wypełniających płytę towarzyszy doskonały pianista Tim Harrison oraz uznawany za jednego z najbardziej błyskotliwych nowojorskich perkusistów jazzowych, Scott Neumann mający za sobą współpracę m.in. z Dave'm Liebmanem i Kennym Barronem, oraz znakomity album "Blessed" (2013) nagrany we własnym trio współtworzonym z Michaelem Blakem i Markiem Heliasem.
Zrealizowany w brooklyńskim studio System Two album "Event Horizon", wypełnia 9 utworów odsłaniających niebywały potencjał nowojorskiego tria. W grze instrumentalistów dostrzeżemy ogrom kreatywności i perfekcyjnego dopasowania każdej partii do momentu w jakim znajduje się reszta składu. Ta niebywała integracja sprawia, że muzyka docierająca do nas z głośników robi wrażenie jednolitego dźwiękowego organizmu o własnej wrażliwości i charakterze.
Wade z pasją tworzy dźwiękowe ramy pozostałym muzykom, pozwalając na uwypuklenie ich indywidualnych preferencji w zakresie improwizowanych partii.
W grze Tima Harrisona dostrzeżemy liryczny posmak klasyki, co szczególnie sprawdza się w spokojnych stonowanych tematach. Jednym z nich jest stanowiący prawdziwą ozdobę płyty "Valley and Stream", grany częściowo przez lidera tria przy użyciu smyczka.
Perkusja Scotta Neumanna nagrana została w specyficzny sposób, otaczając nas zewsząd balansując między kanałami. Zastosowanie tego efektu w połączeniu z sugestywnym i zdecydowanym stylem muzyka przynosi świetny rezultat.
"Event Horizon" to potężna dawka ekspresji i niebywała chemia. Płyta pełna niespodzianek i intrygujących zmian w zakresie metrum i harmonii oraz 54-minutowa porcja wykwintnie zagranego amerykańskiego jazzu.
Album ukazał się 26 lutego 2016.

Robert Ratajczak

o płycie przeczytasz również: TUTAJ

_____________________________________________________________________

Mark WADE Trio: Event Horizon
CD, Mark Wade

program:
1. Jump for Joy
2. The Prisoner
3. Apogee
4. Singsong
5. Tossed
6. Valley and Stream
7. Twist in the Wind
8. Cold Spring
9. If I Only Had a Brain

personel:
Tim Harrison - fortepian
Mark Wade - kontrabas
Scott Neumann - perkusja

_____________________________________________________________________

wtorek, 21 marca 2017, longplay_2010
Tagi: jazz w

Polecane wpisy