Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Keir NEURINGER and Matthew WRIGHT: Speak Cities /2017/

Above The Clouds; Cityspeak; Stop/Light; Nightmusic; Hard/Drive/Solo; Superhight Informationway.

"Speak Cities" to porcja ekstremalnej awangardy skierowana do niszowego odbiorcy o wyszukanej dźwiękowej wrażliwości. Zarejestrowane na Brooklynie improwizacje dwóch muzycznych innowatorów: eksperymentującego saksofonisty Keira Neuringera i generującego przy pomocy komputera elektroniczne efekty i zapętlenia dźwięku Matthew Wrighta, to nagranie będące efektem wyjątkowego porozumienia między artystami. Porozumienia egzystującego poza jakimikolwiek schematami i wcześniej utartymi ścieżkami. Wariacje na saksofon altowy, scratche i komputer oscylują w estetyce brzmień industrialnych, a zainspirowane zostały dźwiękami miejskiego zgiełku i narastającej w ich otoczeniu klaustrofobii jednostki.
Pochodzącego z Filadelfii nowojorskiego saksofonistę Keira Neuringera polscy słuchacze znać mogą m.in. z współpracy z awangardowym duetem  Olbrzym i Kurdupel oraz basistą Rafałem Mazurem i wydanej w Polsce płyty "The Kraków Letters". Z kolei brytyjski performer i turntablista Matthew Wright to artysta mający za sobą współpracę z takimi muzykami jak choćby Evan Parker czy eksperymentalne formacje Bl!ndman i Ensemble Klang.
Unikatowe dźwiękowe formy kreowane podczas improwizacji obu artystów sprawiają, że każdy koncert duetu stanowi niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju misterium fantazji i wyobraźni. Płyta "Speak Cities" to zapis danej chwili i zaledwie wycinek trwającej od dłuższego już czasu kreatywnej współpracy obu muzyków. Nie jest to rzecz łatwa w odbiorze, ale wierzę że przy odpowiednim przygotowaniu się do odbioru tej płyty, przynieść może ona wyjątkowe doznania.
Premiera płyty 18 kwietnia 2017.

Robert Ratajczak

_____________________________________________________________________

 

Keir NEURINGER and Matthew WRIGHT: Speak Cities
CD 2017, Extra Normal Records XN 005

program:
1. Above The Clouds
2. Cityspeak
3. Stop/Light
4. Nightmusic
5. Hard/Drive/Solo
6. Superhight Informationway

personel:
Keir Neuringer - saksofon
Matthew Wright - turntable, komputer

_____________________________________________________________________

czwartek, 23 marca 2017, longplay_2010
Tagi: w n jazz

Polecane wpisy