Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Tomasz ŁOSOWSKI: Fusionland /2016/

Czasoprzestrzeń; Latin's Heart; Funk Magic; Fusionland; Kaszubskie Lato; Łosowski's Family; Don't Stop Now; Seven Girls; Życie wieczne; Jeff and John.

Obecny na muzycznej scenie od początku lat 90-tych perkusista Tomasz Łosowski z powodzeniem udziela się w ramach rozmaitych projektów obejmujących szerokie spektrum stylistyczne, od muzyki pop, poprzez rock a na muzyce jazzowej zakończywszy. Równolegle współtworzy kilka formacji pośród których warto wymienić legendarne Kombi, Orange Trane czy Quartado. Jest niezwykle pożądanym instrumentalistą w środowisku muzycznym i współpracuje ze ścisłą czołówką artystów jazzowych, takich jak m.in. Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Marek Raduli, Dominik Bukowski czy Piotr Lemańczyk. Już w roku 2004 w ankiecie opiniotwórczego magazynu "Gitara i Bas + Bębny" został uznany Najlepszym Perkusistą Roku, a jednym z ostatnich jego sukcesów, związanych z kolei z działalnością warsztatową, jest Nagroda Eugeniusza jaką odebrał w roku 2014.
W roku 2015 nakładem wydawnictwa Soliton ukazała się płyta firmowana szyldem: Tomasz Łosowski Acoustic Trio, na której muzyk zmierzył się z trudną konwencją jazzowego tria pozbawionego instrumentu harmonicznego. Rok później światło dzienne ujrzał album nawiązujący do muzyki pop, funky i fusion.
W 10 utworach wypełniających płytę "Fusionland", będącą rozwinięciem formuły wcześniejszego autorskiego projektu "C.V.", perkusiście towarzyszą m.in. muzycy grup Kombi i Quartado oraz basista Wojtek Pilichowski. Nie dziwi więc fakt, że nowa muzyka Tomka Łosowskiego stanowi niejako rodzaj syntezy i osobistego uzupełnienia oraz rozwinięcia formuły obu zespołów w formie własnych oryginalnych kompozycji. Odnajdziemy w nich zarówno jazz rockowe brzmienia, jak elementy fusion i oscylującą wokół muzyki pop dynamiczną elektronikę ("Czasoprzestrzeń", "Funk Magic").
Oczywistym jest w nagraniach położenie szczególnego nacisku na partie perkusji. Tomasz Łosowski zdaje się czuć w tej muzycznej formule, niczym ryba w wodzie, nadając utworom wyjątkowej dynamiki i ozdabiając spotęgowanym rytmem.
W pomysłowych kompozycjach przez pryzmat wszechobecnego funku odnajdziemy rozmaite odcienie muzyki. W południowym rytmie utrzymany jest temat "Latin's Heart", do polskiego folkloru nawiązuje "Kaszubskie lato", a impresyjny klimat dominuje podczas takich utworów jak "Życie wieczne" i kończący płytę "Jeff and John".
Moja wycieczka z Tomkiem Łosowskim do Fusionlandu - wyjątkowo udana. Polecam i życzę podobnych wrażeń.
Album ukazał się w sierpniu 2016 roku.

Robert Ratajczak

_____________________________________________________________________

Tomasz ŁOSOWSKI: Fusionland
CD 2016, Soliton SL 501-2

program:
 1. Czasoprzestrzeń
 2. Latin's Heart
 3. Funk Magic
 4. Fusionland
 5. Kaszubskie Lato
 6. Łosowski's Family
 7. Don't Stop Now
 8. Seven Girls
 9. Życie wieczne
10.Jeff and John

personel:
Tomasz Łosowski - perkusja, instr. klawiszowe, programowanie
oraz:
Zbyszek Fil, Aga Burcan - wokal
Wiktor Tatarek - gitara
Wojtek Olszak - syntezatory, instr. klawiszowe
Tomasz Świerk - syntezatory, programowanie
Janek Rejnowicz, Sławomir Łosowski - syntezatory
Łukasz Dudewicz, Karol Kozłowski, Michał Grott, Wojtek Pilichowski - bas

_____________________________________________________________________

opisy innych plyt z dyskografii Tomasza Łosowskiego:

       

opisy innych płyt wydanych przez Soliton: TUTAJ

wtorek, 06 września 2016, longplay_2010
Tagi: Ł rock blues

Polecane wpisy