Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

Frantz LORIOT: Reflections on an Introspective Path

Confluences - movement 1; Confluences - movement 2; Confluences - movement 3; Equilibrium; Wick Machine; Thwart Path; Attained.

"Reflections on an Introspective Path" to pierwszy solowy album awangardowego altowiolisty Frantza Loriota, jakiego nazwisko miłośnicy nowojorskiej awangardy słusznie kojarzyć mogą z triem Baloni, które muzyk tworzy wraz z saksofonistą Joachimem Badenhorstem i kontrabasistą Pascalem Niggenkemperem (m.in. świetna plyta: "Fremdenzimmer", 2011), a także z współpracy z legendarnym Anthonym Braxtonem. Ten mieszkający w Zurychu francusko-japoński altowiolista we właściwy tylko sobie sposób potrafi doskonale łączyć improwizację z elektroniką, rockiem i klasyczną muzyką współczesną, tworząc awangardowe kolaże wyznaczające odrębną i niezależną estetykę muzyczną. Niejednokrotnie muzyk tworzy oprawy dźwiękowe dla performerskich eventów z dziedziny tańca, obrazu i poezji. Poza wymienionymi na wstępie projektami, Frantz Loriot zaangażowany jest też w działalność w ramach międzynarodowego, 10-osobowego zespołu European Notebook Large Ensemble oraz formacji Systematic Distortion Orchestra.
Eksploracja możliwości tak wyjątkowego instrumentu jakim jest altówka, z jaką mamy do czynienia na tym albumie tworzy wspaniały mikrokosmos dźwięków i faktur zarówno w warunkach akustycznych jak przez zastosowanie efektów elektronicznych. Frantz Loriot podczas 30-minut trwania płyty, kreuje rozwinięte i głebokie formy będące rodzajem osobistej, intymnej podróży muzycznej.
Tytuł albumu znajduje również wyraz w ilustracji Morgan O'Hary zdobiącej okładkę: odzwierciedla ruch, czas, kształty i formę muzyki.
"Reflections on an Introspective Path" to muzyka intrygująca i wciągająca swym wyjątkowym charakterem. Warto przeznaczyć pół godziny na zagłębienie się w nierealny świat kreacji dźwiękowych obdarzonego niesłychaną wyobraźnią twórcy jakim jest Frantz Loriot.

Robert Ratajczak

o albumie przeczytasz również: TUTAJ

____________________________________________________________________

 

Frantz LORIOT: Reflections on an Introspective Path /CD Neither / Nor Records n/n 002/

program:
1. Confluences - movement 1
2. Confluences - movement 2
3. Confluences - movement 3
4. Equilibrium
5. Wick Machine
6. Thwart Path
7. Attained

Frantz Loriot - altówka

____________________________________________________________________

opis innej płyty nagranej z udziałem Frantza Loriota:

opis innej płyty wydanej przez Neither / Nor Records:

piątek, 29 maja 2015, longplay_2010
Tagi: L jazz

Polecane wpisy