Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Iwona GLINKA

Two Minutes

WEEZDOB COLLECTIVE
Star Cadillac

Piotr WOJTASIK
To Whom it May Concern
(2018)

Judith LORICK
The Second Time Around
(2018)

Mike BOGLE Trio
Dr.B!
(2018)

Juliusz Łuciuk
Choral Works
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Frantz LORIOT: Reflections on an Introspective Path

Confluences - movement 1; Confluences - movement 2; Confluences - movement 3; Equilibrium; Wick Machine; Thwart Path; Attained.

"Reflections on an Introspective Path" to pierwszy solowy album awangardowego altowiolisty Frantza Loriota, jakiego nazwisko miłośnicy nowojorskiej awangardy słusznie kojarzyć mogą z triem Baloni, które muzyk tworzy wraz z saksofonistą Joachimem Badenhorstem i kontrabasistą Pascalem Niggenkemperem (m.in. świetna plyta: "Fremdenzimmer", 2011), a także z współpracy z legendarnym Anthonym Braxtonem. Ten mieszkający w Zurychu francusko-japoński altowiolista we właściwy tylko sobie sposób potrafi doskonale łączyć improwizację z elektroniką, rockiem i klasyczną muzyką współczesną, tworząc awangardowe kolaże wyznaczające odrębną i niezależną estetykę muzyczną. Niejednokrotnie muzyk tworzy oprawy dźwiękowe dla performerskich eventów z dziedziny tańca, obrazu i poezji. Poza wymienionymi na wstępie projektami, Frantz Loriot zaangażowany jest też w działalność w ramach międzynarodowego, 10-osobowego zespołu European Notebook Large Ensemble oraz formacji Systematic Distortion Orchestra.
Eksploracja możliwości tak wyjątkowego instrumentu jakim jest altówka, z jaką mamy do czynienia na tym albumie tworzy wspaniały mikrokosmos dźwięków i faktur zarówno w warunkach akustycznych jak przez zastosowanie efektów elektronicznych. Frantz Loriot podczas 30-minut trwania płyty, kreuje rozwinięte i głebokie formy będące rodzajem osobistej, intymnej podróży muzycznej.
Tytuł albumu znajduje również wyraz w ilustracji Morgan O'Hary zdobiącej okładkę: odzwierciedla ruch, czas, kształty i formę muzyki.
"Reflections on an Introspective Path" to muzyka intrygująca i wciągająca swym wyjątkowym charakterem. Warto przeznaczyć pół godziny na zagłębienie się w nierealny świat kreacji dźwiękowych obdarzonego niesłychaną wyobraźnią twórcy jakim jest Frantz Loriot.

Robert Ratajczak

o albumie przeczytasz również: TUTAJ

____________________________________________________________________

 

Frantz LORIOT: Reflections on an Introspective Path /CD Neither / Nor Records n/n 002/

program:
1. Confluences - movement 1
2. Confluences - movement 2
3. Confluences - movement 3
4. Equilibrium
5. Wick Machine
6. Thwart Path
7. Attained

Frantz Loriot - altówka

____________________________________________________________________

opis innej płyty nagranej z udziałem Frantza Loriota:

opis innej płyty wydanej przez Neither / Nor Records:

piątek, 29 maja 2015, longplay_2010
Tagi: L jazz

Polecane wpisy