Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

ANTONI WOJNAR

The Nochats' Dance

The 14
The Future Ain't What It Used To Be
(premiera 1 stycznia 2019)

Alessandro Stradella
Il Trespolo Tutore
(2018)

POZNAŃSKA PIĘTNASTKA
Big Club Band
(2018)

Katarzyna MUSIAŁ
My Spanish Heart
(2018)

Urszula Kryger / Agata Górska-Kołodziejska
Women Of Music - Songs
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

TRACES TO NOWHERE: Back To The Beginning

Intro; Back To The Beginning; P6; Fever.

Ta niespełna 17-minutowa płytka jest zapowiedzią pełnowymiarowego albumu warszawskiej formacji Traces To Nowhere zgrabnie łączącej w swej muzyce elementy post rocka, post metalu i industrialu. Zespół ma jak dotąd na koncie mnóstwo gorąco przymowanych koncertów i występów podczas festiwali u boku takich wykonawców jak m.in.: Made Of Hate, Venflon czy Cochise. Powstała przed czterema laty grupa swą nazwę zaczerpnęła z kultowego serialu ''Twin Peaks'', (odc.1: ''Ślady donikąd'') którego mroczny i tajemniczy klimat stanowił także inspirację dla Traces To Nowhere w zakresie kreowania intrygującego i specyficznego nastroju muzycznego.
Taki dźwiękowy obraz znajdziemy również na niniejszym singlu zawierającym tak naprawdę dwa pełnowymiarowe utwory poprzedzone stylowymi intro: kompozycje tytułową oraz ''Fever''.
Pierwszy z głównych utworów emanuje ciężkim brzmieniem świetnie kontrastującym z melodyjnym wokalem Karoliny Mazurskiej. Nasuwają sie skojarzenia z produkcjami pochodzącymi z legendarnej fabryki dźwięków Ivo Watts-Russella (4AD), ale także dzięki połączeniu gitarowego brzmienia z ciekawie kreowaną elektroniką -z produkcjami spod znaku rocka industrialnego.
Bardziej stonowany jest temat ''Fever'', oparty przede wszystkim na ciężkim, przesterowanym brzmieniu gitary Tomasza Niedzielko i głęboko zarysowanej pracy perkusji.
Propozycja Traces To Nowhere jaką poznajemy na płytce wydanej w bardzo ciekawej graficznie okładce (artwork: Agnieszka Niedzielko) wywołuje wielki apetyt na zapowiadany, pełny album. Własne, nietuzinkowe kompozycje zespołu, nagrane w intrygujący i oryginalny technicznie sposób stanowią niewątpliwy atut warszawskiej formacji.

Robert Ratajczak

__________________________________________________________________________________________

TRACES TO NOWHERE: Back To The Beginning /CDSP, Traces To Nowhere/
Intro; Back To The Beginning; P6; Fever.

skład:
Karolina Mazurska – wokal
Tomasz Niedzielko – gitara, syntezatory
Piotr Zygadlewicz - gitara basowa
Piotr Sikora – perkusja

__________________________________________________________________________________________

 

poleca:

  

 

 

środa, 11 czerwca 2014, longplay_2010
Tagi: T jazz

Polecane wpisy