Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Paweł GUSNAR

Saxophone Varie Vol.3
PREMIERA 19 PAŻDZIERNIKA 2018

Ars Paschalis
(premiera 2 listopada 2018)

Aldona Nawrocka
AVE
(premiera 26 października 2018)

Christian McBRIDE's New Jawn
(premiera 26 października 2018)

Connie HAN
Crime Zone
(2018)

Mariusz BARSZCZ
Muzyka nam bliska
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

TRACES TO NOWHERE: Back To The Beginning

Intro; Back To The Beginning; P6; Fever.

Ta niespełna 17-minutowa płytka jest zapowiedzią pełnowymiarowego albumu warszawskiej formacji Traces To Nowhere zgrabnie łączącej w swej muzyce elementy post rocka, post metalu i industrialu. Zespół ma jak dotąd na koncie mnóstwo gorąco przymowanych koncertów i występów podczas festiwali u boku takich wykonawców jak m.in.: Made Of Hate, Venflon czy Cochise. Powstała przed czterema laty grupa swą nazwę zaczerpnęła z kultowego serialu ''Twin Peaks'', (odc.1: ''Ślady donikąd'') którego mroczny i tajemniczy klimat stanowił także inspirację dla Traces To Nowhere w zakresie kreowania intrygującego i specyficznego nastroju muzycznego.
Taki dźwiękowy obraz znajdziemy również na niniejszym singlu zawierającym tak naprawdę dwa pełnowymiarowe utwory poprzedzone stylowymi intro: kompozycje tytułową oraz ''Fever''.
Pierwszy z głównych utworów emanuje ciężkim brzmieniem świetnie kontrastującym z melodyjnym wokalem Karoliny Mazurskiej. Nasuwają sie skojarzenia z produkcjami pochodzącymi z legendarnej fabryki dźwięków Ivo Watts-Russella (4AD), ale także dzięki połączeniu gitarowego brzmienia z ciekawie kreowaną elektroniką -z produkcjami spod znaku rocka industrialnego.
Bardziej stonowany jest temat ''Fever'', oparty przede wszystkim na ciężkim, przesterowanym brzmieniu gitary Tomasza Niedzielko i głęboko zarysowanej pracy perkusji.
Propozycja Traces To Nowhere jaką poznajemy na płytce wydanej w bardzo ciekawej graficznie okładce (artwork: Agnieszka Niedzielko) wywołuje wielki apetyt na zapowiadany, pełny album. Własne, nietuzinkowe kompozycje zespołu, nagrane w intrygujący i oryginalny technicznie sposób stanowią niewątpliwy atut warszawskiej formacji.

Robert Ratajczak

__________________________________________________________________________________________

TRACES TO NOWHERE: Back To The Beginning /CDSP, Traces To Nowhere/
Intro; Back To The Beginning; P6; Fever.

skład:
Karolina Mazurska – wokal
Tomasz Niedzielko – gitara, syntezatory
Piotr Zygadlewicz - gitara basowa
Piotr Sikora – perkusja

__________________________________________________________________________________________

 

poleca:

  

 

 

środa, 11 czerwca 2014, longplay_2010
Tagi: T jazz

Polecane wpisy