Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

ALFREDO RODRIGUEZ

The Little Dream
PREMIERA 23 LUTEGO 2018

Michael WOLLNY Trio
Oslo
(premiera 23 marca 2018)

Michael WOLLNY Trio Live
Wartburg
(premiera 23 marca 2018)

Alicja SEROWIK
Do Śë Sajd

RYBACKA & PASBORG
voice 'n' drums
(2017)

Mark WADE Trio
Moving Day

Blog > Komentarze do wpisu

Jonathan BUTLER: Merry Christmas To You /CD 2013, Mack Avenue / Artistry Records/

 Jonathan BUTLER: Merry Christmas To You /CD 2013, Mack Avenue / Artistry Records/

This Christmas; Sleigh Ride; Merry Christmas To You; Happy Holidays; Little Drummer Boy; I’ll Be Home For Christmas; Have Yourself A Merry Little Christmas; Sweet Little Jesus Boy; The First Noel; O Holy Night

Każdego roku okres przedświąteczny sprzyja wydawaniu płyt z kolędami i świątecznymi utworami. Najczęściej są to różnych lotów próby zmierzenia się z repertuarem bożonarodzeniowym przez coraz to nowych artystów. Co najciekawsze; nie zawsze status i dobra marka danego wykonawcy jest gwarancją udanego rezultatu zmierzenia się z tą konwencją (nigdy na przykład nie zapomnę kuriozalnej wręcz płyty świątecznej Bobowi Dylanowi).
Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy piosenkarz i gitarzysta od zawsze kojarzony z muzyką r'n'b i smooth jazzem -Jonathan Butler, w roku 2013 również postanowił poszerzyć swą bogatą dyskografię o świąteczny krążek. Zestaw ośmiu gwiazdkowych klasyków w rodzaju ''Little Drummer Boy'', ''I'll Be Home For Christmas'' czy ''The First Noel'' postanowił uzupełnić dwiema własnymi, całkiem premierowymi świątecznymi kompozycjami.
Banalnie, wydawać by się mogło, zatytułowana płyta kryje w sobie muzykę jaka doskonale sprawdza się także poza okresem świątecznym, a pochodzące z niej nagranie ''Happy Holidays'' to po prostu świetny przebój utrzymany w nowoczesnej konwencji brzmieniowej.
Do powszechnie znanych i ogranych wręcz utworów, jakie stanowią wiekszość repertuaru wypełniającego płytę, weteran smooth jazzowej gitary dodał bardzo dużą dawkę własnego charyzmatycznego i pełnego południowoafrykańskiej egzotyki stylu. Dzięki takiemu podejściu do tematu, słuchanie płyty staje się z każdą minutą coraz bardziej wciągające.
Łagodnie, inspirująco, melodyjnie... Na płycie przewija się zarówno stylistyka starego soulu i gospel, jak i klasycznego gitarowego jazzu.
W każdej minucie płyty dosłownie urzeka perfekcja produkcyjna i wyjątkowy powiew świeżości jakim emanują nowe interpretacje ponadczasowych tematów. Niejednokrotnie pojawiają się skojarzenia z Smokey Robinsonem czy Stevie Wonderem sprzed lat.
Myślę, iż Święta Bożego Narodzenia 2013 należeć będą muzycznie w moim domu do tej właśnie płyty, a w kolejnych latach sięgał będę po nią zapewne wielokrotnie. Nie tylko aby wzmocnić klimat Świąt, ale by po prostu posłuchać dobrej muzyki, jaka bronić się będzie o każdej porze roku. ''Happy Holidays''!.
skład:
Jonathan Butler - wokal, wszystkie instrumenty i programowanie
oraz:
Rick Braun, Dave Koz, Paul ''Shiltz'' Weimer - instr.dęte
Jodie Butler - chórki
Dan Lutz - bas

 

_________________________________________________________________________________ 

opisy innych płyt z katalogu Mack Avenue:
     

          

  ____________________________________________________________________________

tekst i skany: R.R.

czwartek, 17 października 2013, longplay_2010
Tagi: b Pop

Polecane wpisy