Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

CONFUSION PROJECT

Primal

TOŁHAJE
Mama Warhola
(2018)

Łukasz Kwiatkowski
Bach, Saint-Saens, Chopin, Godowski
(2018)

Ireneusz Łukaszewski
Jubilate
(2018)

Krzysztof Firlus / Anna Firlus
Gamba Sonatas
(2018)

Anna Liszewska
Franz Xaver Mozart: Utwory fortepianowe
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

Jonathan BUTLER: Merry Christmas To You /CD 2013, Mack Avenue / Artistry Records/

 Jonathan BUTLER: Merry Christmas To You /CD 2013, Mack Avenue / Artistry Records/

This Christmas; Sleigh Ride; Merry Christmas To You; Happy Holidays; Little Drummer Boy; I’ll Be Home For Christmas; Have Yourself A Merry Little Christmas; Sweet Little Jesus Boy; The First Noel; O Holy Night

Każdego roku okres przedświąteczny sprzyja wydawaniu płyt z kolędami i świątecznymi utworami. Najczęściej są to różnych lotów próby zmierzenia się z repertuarem bożonarodzeniowym przez coraz to nowych artystów. Co najciekawsze; nie zawsze status i dobra marka danego wykonawcy jest gwarancją udanego rezultatu zmierzenia się z tą konwencją (nigdy na przykład nie zapomnę kuriozalnej wręcz płyty świątecznej Bobowi Dylanowi).
Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy piosenkarz i gitarzysta od zawsze kojarzony z muzyką r'n'b i smooth jazzem -Jonathan Butler, w roku 2013 również postanowił poszerzyć swą bogatą dyskografię o świąteczny krążek. Zestaw ośmiu gwiazdkowych klasyków w rodzaju ''Little Drummer Boy'', ''I'll Be Home For Christmas'' czy ''The First Noel'' postanowił uzupełnić dwiema własnymi, całkiem premierowymi świątecznymi kompozycjami.
Banalnie, wydawać by się mogło, zatytułowana płyta kryje w sobie muzykę jaka doskonale sprawdza się także poza okresem świątecznym, a pochodzące z niej nagranie ''Happy Holidays'' to po prostu świetny przebój utrzymany w nowoczesnej konwencji brzmieniowej.
Do powszechnie znanych i ogranych wręcz utworów, jakie stanowią wiekszość repertuaru wypełniającego płytę, weteran smooth jazzowej gitary dodał bardzo dużą dawkę własnego charyzmatycznego i pełnego południowoafrykańskiej egzotyki stylu. Dzięki takiemu podejściu do tematu, słuchanie płyty staje się z każdą minutą coraz bardziej wciągające.
Łagodnie, inspirująco, melodyjnie... Na płycie przewija się zarówno stylistyka starego soulu i gospel, jak i klasycznego gitarowego jazzu.
W każdej minucie płyty dosłownie urzeka perfekcja produkcyjna i wyjątkowy powiew świeżości jakim emanują nowe interpretacje ponadczasowych tematów. Niejednokrotnie pojawiają się skojarzenia z Smokey Robinsonem czy Stevie Wonderem sprzed lat.
Myślę, iż Święta Bożego Narodzenia 2013 należeć będą muzycznie w moim domu do tej właśnie płyty, a w kolejnych latach sięgał będę po nią zapewne wielokrotnie. Nie tylko aby wzmocnić klimat Świąt, ale by po prostu posłuchać dobrej muzyki, jaka bronić się będzie o każdej porze roku. ''Happy Holidays''!.
skład:
Jonathan Butler - wokal, wszystkie instrumenty i programowanie
oraz:
Rick Braun, Dave Koz, Paul ''Shiltz'' Weimer - instr.dęte
Jodie Butler - chórki
Dan Lutz - bas

 

_________________________________________________________________________________ 

opisy innych płyt z katalogu Mack Avenue:
     

          

  ____________________________________________________________________________

tekst i skany: R.R.

czwartek, 17 października 2013, longplay_2010
Tagi: b Pop

Polecane wpisy