Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

LURK LAB: Live at Shelter Sounds /CD 2013 (2012), JazzHaus Musik/

 LURK LAB: Live at Shelter Sounds /CD 2013 (2012), JazzHaus Musik/

Nosebleed Hop; The Trouble With Honey Pumps; Abbreviated E.g.h.

Saksofonista tenorowy Matthias Schubert należy dziś do czołówki niemieckich muzyków jazzowych średniego pokolenia. Pierwsze poważniejsze sukcesy Muzyka datują się na początku lat 80-tych, kiedy to w roku 1980 Matthias Schubert otrzymał nagrodę podczas Festiwalu Jazzowego ''de Meervart'' w Amsterdamie, a w 1982 zwyciężył konkurs Międzynarodowej Federacji Jazzowej. Kolejne ważne wyróżnienia Muzyka to prestiżowa Jazzaward w 1995 roku oraz rok później "Internationaler Musikwettbewerb für junge Kultur" przyznaną w Düsseldorfie. Ma za sobą współpracę z takimi choćby instrumentalistami jak  Albert Mangelsdorff czy wyjątkowy wirtuoz tuby Carl Ludwig Hubsch (m.in. wspólna płyta ''The creators bend a master plan'', 2010).
Ten wyjątkowy muzyk i improwizator wraz z znanym z współpracy z Peterem Brotzmanem niemieckim perkusistą Jorgem Fischerem powołał do życia projekt Lurk Lab. Pozostawioną pomiędzy saksofonem tenorowym a perkusją przestrzeń dźwiękową wypełniają elektronicznie generowane dźwięki. To zadanie przypadło w udziale zafascynowanemu od początku lat 90-tych muzyką improwizowaną Uli Bottcherowi, który pracując przy pomocy komputera i mikrofonu miesza nagrane na żywo dźwięki saksofonu Schuberta i perkusji Fischera.
Trzy długie improwizowane fragmenty wypełniające płytę zarejestrowane zostały podczas koncertu tria w październiku 2012 w Kulturbunker w Kassel. To dźwięki, będące luźną i swobodną wypowiedzią artystyczną pełną niuansów i wyszukanych, polifonicznych rozwiązań.
Muzyka wymagająca zaangażowania ze strony zaawansowanych słuchaczy, którzy nie stronią od innowacji i awangardowych rozwiązań.
skład:
Matthias Schubert - saksofon
Uli Bottcher - elektonika
Jorg Fischer - instr. perkusyjne

opisy innych płyt wytwórni JazzHaus Musik: 

        

 

 

____________________________________________________________________

tekst. i skany: R.R.

 

piątek, 05 lipca 2013, longplay_2010
Tagi: L jazz

Polecane wpisy