Recenzje ponad 2000 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

Vladyslav Sendecki
Atom String Quartet

Le Jardin Oublié /
My Polish Heart

PREMIERA 16 LISTOPADA 2018

Jason Kao HWANG Burning Bridge
Blood
(2018)

Chris PASIN
Ornettiquette
(2018)

Suavas Levy
1905. Niech się niesie ten siostrzany śpiew
(2018)

Simon VINCENT
Autumn Revelations
(2018)

Julian GERSTIN Sextet
The Old City
(2018)

Blog > Komentarze do wpisu

LURK LAB: Live at Shelter Sounds /CD 2013 (2012), JazzHaus Musik/

 LURK LAB: Live at Shelter Sounds /CD 2013 (2012), JazzHaus Musik/

Nosebleed Hop; The Trouble With Honey Pumps; Abbreviated E.g.h.

Saksofonista tenorowy Matthias Schubert należy dziś do czołówki niemieckich muzyków jazzowych średniego pokolenia. Pierwsze poważniejsze sukcesy Muzyka datują się na początku lat 80-tych, kiedy to w roku 1980 Matthias Schubert otrzymał nagrodę podczas Festiwalu Jazzowego ''de Meervart'' w Amsterdamie, a w 1982 zwyciężył konkurs Międzynarodowej Federacji Jazzowej. Kolejne ważne wyróżnienia Muzyka to prestiżowa Jazzaward w 1995 roku oraz rok później "Internationaler Musikwettbewerb für junge Kultur" przyznaną w Düsseldorfie. Ma za sobą współpracę z takimi choćby instrumentalistami jak  Albert Mangelsdorff czy wyjątkowy wirtuoz tuby Carl Ludwig Hubsch (m.in. wspólna płyta ''The creators bend a master plan'', 2010).
Ten wyjątkowy muzyk i improwizator wraz z znanym z współpracy z Peterem Brotzmanem niemieckim perkusistą Jorgem Fischerem powołał do życia projekt Lurk Lab. Pozostawioną pomiędzy saksofonem tenorowym a perkusją przestrzeń dźwiękową wypełniają elektronicznie generowane dźwięki. To zadanie przypadło w udziale zafascynowanemu od początku lat 90-tych muzyką improwizowaną Uli Bottcherowi, który pracując przy pomocy komputera i mikrofonu miesza nagrane na żywo dźwięki saksofonu Schuberta i perkusji Fischera.
Trzy długie improwizowane fragmenty wypełniające płytę zarejestrowane zostały podczas koncertu tria w październiku 2012 w Kulturbunker w Kassel. To dźwięki, będące luźną i swobodną wypowiedzią artystyczną pełną niuansów i wyszukanych, polifonicznych rozwiązań.
Muzyka wymagająca zaangażowania ze strony zaawansowanych słuchaczy, którzy nie stronią od innowacji i awangardowych rozwiązań.
skład:
Matthias Schubert - saksofon
Uli Bottcher - elektonika
Jorg Fischer - instr. perkusyjne

opisy innych płyt wytwórni JazzHaus Musik: 

        

 

 

____________________________________________________________________

tekst. i skany: R.R.

 

piątek, 05 lipca 2013, longplay_2010
Tagi: L jazz

Polecane wpisy