Recenzje ok. 2500 albumów. Klasyka, Jazz, Blues, Rock, Pop.

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com

Blog > Komentarze do wpisu

NEW BONE: Something for now /CD 2004, Gowi Records/

Enjoy The Blues; My Obsession; Blues For Kutno; Przemijanie i...; Sky Way; Dżem Dżembory; Something For Now; To tylko Sfink; Jasiu

**************************************************************************

''Something for now'' to debiutancka płyta formacji New Bone nagrana podczas dwóch sesji jakie miały miejsce w Polskim Radio Kraków: 3 i 4 grudnia 2004 roku. Podobnie jak kolejne albumy formacji („It’s not easy'', 2009 i ''Destined'', 2012), krążek wypełniły kompozycje leadera formacji -Tomasza Kudyka.
Album w momencie ukazania się, okazał się prawdziwym objawieniem na jazzowym rynku płytowym i otworzył niejako zespołowi bramy najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce.
''Something for now'' odwołuje się do tradycji jazzu lat 60-tych, będąc jednocześnie świeżym spojrzeniem na stylistykę mainstreamu sprzed półwiecza. Doskonale słucha się każdego z utworów, mając jednocześnie świadomość iż Tomasz Kudyk nie odkrywa przed nami nic nowego a po prostu bawi się tworzeniem nowych kompozycji w nieco archaicznym stylu.
Doskonale brzmi nastrojowa i dostojna ballada: ''Przemijanie i...'', porywa rytmem: ''Blues For Kutno'', a charakteryzujący się nieco nowocześniejszą rytmiką, kończący płytę12-minutowy: ''Jasiu'' oczarowuje wirtuozerią każdego z instrumentalistów i niemal big bandowym brzmieniem..
Płyta ''Something for now'' to jeden z najważniejszych debiutów polskiej sceny jazzowej XXI wieku.
skład:
Tomasz Kudyk - trąbka, flugelhorn
Marcin Ślusarczyk - saksofon
Joanna Gajda - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja

środa, 23 maja 2012, longplay_2010

Polecane wpisy